Ödev Yardım 4 butunlu led devresi

Başlatan eren206, 01 Aralık 2009, 01:23:59

eren206

selam arkadaşlar
hocam bu ödevi istedi benden elektronik hakkında en ufak bi bilgim yok bu ödevi nasıl yapıcam bilmiyorum yardımcı olursanız şu öğrenciye

4 butonlu bir sistemde (A,B,C,D butonları) butonlardan sadece ikisine basılı ise led yanmaktadır. Sistemi tasarlayınız bu ödevi delikli perninaks üzerinde yapacakmışın nasıl yapıcam bu ödevi Allah Rızası için yardım edin...

mhoca

Tam anlatırsanız yardım kolay olacak. Aynı anda ikisine basıldığında mı yoksa sadece ikisi mi yakacak ledi? Farklı şeyler çünkü. İyi çalışmalar.

eren206

hocam burada olduğu gibi (butonlardan sadece ikisine basılı ise led yanmaktadır) nasıl tasarlıyacam bu devreyi bi yardımcı olursan çok makbule geçer valla

mhoca

Ben konuu yine anlaamadım. Bört buton olacak sadece ikisne ayn anda basılıl ise led yanacak. Doğru mu anladım. Yoksa dört butondan sadece ikisimi ledi akacak

gevv

sanırım bir led ve 4 buton var  öyle ise

ledin besleme uclarını 2 butondan geçirin yeter ikisine birden basıldığında led yanar :)

eren206

Alıntı yapılan: mhoca - 02 Aralık 2009, 19:58:25Ben konuu yine anlaamadım. Bört buton olacak sadece ikisne ayn anda basılıl ise led yanacak. Doğru mu anladım. Yoksa dört butondan sadece ikisimi ledi akacak
hocam 4butondan sadece 2butona bastığımızda led yanacak.

mhoca

Anlatımın yine yetersiz. Verilen yanıt işini görmüyor mu? Daha açıklayıcı yazarsan anlayıp yardımcı olalım. İyi çalışmalar.

elektrofizik

ASPGraphic

Merhaba!
4 Buton\'dan 2 sine aynı anda basılınca led yanacak. Peki diğer 2 si boşta mı kalacak yoksa onlarında 2 sine basılınca mı yanacak. Öyle ise basit bir devre. Böyle bir şey işine yararmı?

Başarılar...
İnsan hayalleriyle yaşar. www.32bit-core.com

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın