Eagle pcb yazıcı sorunu

Başlatan cevat1, 04 Kasım 2012, 20:10:13

cevat1

Arkadaşlar, Eagle yazılımını free olarak bilgisayara kurdum. Daha önce hiç eagle yazılımını kullanmadığım için yazılımın acemisi sayılırım.
https://320volt.com/lm317-lm337-bd911-bd912-voltaj-ayarli-10a-simetrik-guc-kaynagi/
adresindeki Güç kaynağının pcb  çıktısı olarak yazıcıya yazdıramıyorum. Malzeme sembolleri de baskı da çıkıyor.

Yazıcı ayarlar menüsünden ne yapmam gerekir. Acaba free versiyonda bu seçenek yok mu?
Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

cevat1

Sorunun yanıtını buldum. Sizlerle de paylaşayım. Belki lazım olan arkadaşımız olabilir.

Menuden View > Display/Hide Layers > 
Bu alandan tPlace, tOrigins, tNames, tValues gibi bölümlerin üzerine çift tıklayıp İşaretli olan \"Displayed\" bölümündeki işareti kaldırıp Apply dediğinizde işaretini kaldırdığınız bölümlerin Hide olduğunu görebilirsiniz. Malzeme görüntülerini daha sonra tekrar geri getirmek için aynı işlemde \"Displayed\" bolümlerinden görünür yapmalısınız. 
Aynı bölümden yolları kaldırıp sadece malzeme görüntülerini bırakabilirsiniz. Bu kısmın Mirror çıktısını alıp ütü ile plaketin üst tarafına baskı yapmakta kullanabilirsiniz. Malzemeleri üstten görerek takmak için.
( tüm yukarıda bahsettiklerim tek taraflı plaket için. Eğer çift taraflı ise tPlace gibi bPlace olanları da kaldırmalısınız. Birisi \"t\" Top (üst) diğeri de \"b\" Bottom (Alt) bölümü işaret ediyor. İşaretleri kaldırıp tek tek hangilerinin kaybolduğunu görebilirsiniz.
Alıntıdır.
İyi günler, kolay gelsin.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın