Ses Grişi ve Çıkışı İçin yardım

Başlatan burhantuzun, 04 Kasım 2012, 00:26:36

burhantuzun

Resim 1 de plakette yazılan yazılar ne anlamadım çok fazla bi elektronik bilgim yok ama giriş çıkışları yapabilirim sadece sorum bunlar ne işe yarıyor. Ses girişi hangisi ses çıkışı hangisi bide ben buna ses açma kısma tuşuda eklemek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim... Not: Ben bu anfiyi sony müzik setinden söktüm.

yazici67

Resim 1\'deki kısmı biraz daha yukarıdan çekin büyük ihtimalle en alttaki pin için R-Out yazıyordur. Ona göre emin olabiliriz. Şu haliyle yukarıdan aşağıya:
EN ÜST
- L = Sol giriş
- A GND = Giriş toprağı/eksi ucu
- R  = Sağ giriş
- Chassis GND = Metal şase, toprak GND
- Chassis GND = Metal şase, toprak GND
- Power On/Off = Güç açma/kapama(tüm anfi için)
- Overload-Det = Aşırı yükleme tesbiti. Aşırı yük bindiğinde bu uç 0 veya 1 olacak.
- +B = Subwoofer için + ucu ( emin değilim )
- SUR-GND = Subwoofer için - ucu - GND
- L-out = Sol ses çıkışı
- L-gnd = Sol ses GND, şase, toprak
- R-gnd = Sağ ses GND, şase, toprak
- R-out(olması lazım) = Sağ ses çıkışı
EN ALT

burhantuzun

Bunları ben nasıl bağlarım ufak bi şema ile gösterebilirmisiniz şaşileri nereye bağlıcam ilk deneme amaçlı kullanıp eğer ideal birşey olursa kutulucam. Stereo jacklarda çıkan üç tane kaplo var bunlarda biri sol girişi biri sap girişe diğeride  A GND = Giriş toprağı/eksi bu girişemi bağlıcam

yazici67

Ses girişlerine sesi vereceksiniz. Çıkış olanları hoparlörlere gireceksiniz. Power On Off ucuna bir anahtar ile açma kapama olarak kullanırsınız. B+ tahmini olarak woofer\'a gireceksiniz. Kart üstünde besleme zaten belirtilmiştir veya söktüğünüz yerdee görürsünüz.

burhantuzun

Kaba taslak böyle bişey çizdim. Böylemi olacak bağlantılar bide soru işaretli yeri nasıl  yapıcam power on off a kaç volt girmem gerekiyo açılması için anfinin

yazici67

Overload-Det aşırı yükleme tesbiti. Yani çıkış. Orası boş kalabilir. Power ON/OFF için ise +5 volt vererek deneyin hiç ses alamazsanız 0 volt vererek tekrar deneyin.

burhantuzun

Şasi kablolarının boşta kalmasında bi sıkıntı olurmu bağlamasam olur mu yani

yazici67

Şasi kablolarını herhangi bir toprağa bağlayın. Yakında toprak yoksa GND uçlarına bağlayabilirsiniz.

burhantuzun

yakında toprak yok  sadece hemen denemelik yapıcam eğer olursa bi kutu yaptırıcam orda toprak bağlarım o zamansa hoparlörün gnd sine bağlıyayım sıkıntı olmaz heralde

yazici67

Hoparlörün değil de mümkünse beslemenin GND sine bağlayın. Kutu şase si şart değil.

asma

Merhaba
Ses giriş ve hoparlör bağlantıları tamam gözüküyor.
Subwofer için çizdiğiniz bölüme ilk denemenizde bağlantı yapmayın.
Alt görünüş resminizle üst görünüşler neden farklı kartlar?
Bağlantı kablosu birebir mi? (Yassı kablo kullanılmışsa çapraz bağlantı da olabilir)
Power on/off için bir bağlantı gerekecektir.
STK4182II nin uygulama şemasıyla sizdeki çok yakındır ve power on/off nereye bağlı diye kontrol ederseniz, bu noktaya ne uygulamanız gerektiği de anlaşılır.

Kolay gelsin.

burhantuzun

Ben bu anfiyi müzik setinden söktüğüm için anfi kartının ilk giriş tarafında hiç bir yazı yazmıyodu. Bende karıştırırken müzik seti anfinin sokete giren sokette yazan kısmını gördüm ve onu fotoğrafladım. Tebrik edeirm çok dikkatlisiniz yalnız.

burhantuzun

şurada takılan devre ne işe yaramaktadır benimde bu şekilde yapabilmem için nasıl bir yol izlemem gerekmektedir yardım ederseniz çok memnun kalıcam

Adnancoskun

şurada derken yantarafta dik olarak duran kartı mı söylüyorsunuz? eğer öyleyse yakından önden ve arkadan bir resim çekip koyun,,,, muhtemel geciktirici veya kısadevre koruma falan olabilir. ama yakından görmek lazım...
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

burhantuzun

Evet dik olan karti diyorum heralde kisa devre koruma heralde foisunu cekme sansim yok bi rus sitesinden buldum bende ayni sistemi yapmak istiyorumda gerekli olan nedir? Sitede de hic bo sekilde kartin vaski devresi kullanilan parcalar falan yazmiyor

Adnancoskun

internete hoparlör gecitirme ve dc koruma devresi diye yazarsan birçok şema bulursun, birkaçını seç onun üzerinde konuşalım.
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

burhantuzun

Benim elektronik bilgim sıfırdır sadece ben hani devrenin baskı devresini verseniz eğer yardımcı olursanız onu çıkarıp yazıcıdanbaskı devresini çizip yapabilirim. Mesleğim değil yani hobby olarak uğraşıyorum bide müzik setinin istersenin yollarını gösterir bilgileri var nette isterseniz yüklüyeyim buraya yardımcı olabilirseniz. Sony RX77 müzik setinin markası ve modeli

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın