grundig tv cuc7303

Başlatan jevix, 19 Kasım 2009, 18:17:52

jevix

cümleten tüm foruma merhaba elimde bi tv var konuya girmeden tv nin sizlere detaylı bilgisini vereyim

marka : grundig
model : T51-731 text/tr
şasi : cuc7303
ekran : 55 ekran (sanırım:d)

her neyse şimdi sıkıntımıza gelelim tv normal çalışıyodu birgün sabah açmaya çalışdığımda tv de ses var görüntü yok sorun şöyle bi sebepten ötürü flamanlara yeterli voltaj gitmiyo flamanda sıkıntı yok onu kontrol ettim tv de kontrol ettiğim parçalar horizantal transistörü bu parçada ise collectörde 200vac görüyorum fakat horizantal transistörünün beyz ve emiter uçlarında herhangi bi hareket yok plakayı da kontrol ettim çatlak felan yok ayrıca her ihtimale karşı horizantal tryi yeniledim ama nafile ne yaptıysam flamanları ısıtcak enerjiyi bi türlü flamanlar gönderemedim

bu arada tv tamiriyle son 2 aydır haşır neşirim bilginize bu bilgiyi vermemdeki amacım bazı teknik bilgiler de yeni olduğumu belirtmek için dir

saygılarımla merakla yardımlarınızı bekliyorum herkeze mesleğinde başarılar

mhoca

Hrizantal trs. beysine osilatör sinyali gelmiyor olabilir. Beys  emiter arasındaki sürücü trafo ve trs. kontrol ediniz. Hatta trs. değiştirin bence Başarılar   

jevix

hocam teşekkür ederim verdiğin bilgiler için birşey daha sormak istiyorum sağlıklı çalışan normal çalışan bi tv de horizantal transistörünün beyz ve emiter uçlarında voltaj olarak bakarsak kaçar volt görmek gerekir biliyorum sinyalden bahsetmişsiniz ama mallesef osilaskop gibi bir cihaz olmadığı için voltaj yolu ile anlamaya çalışıyorum saygılarıumla

arif051

kusra bakmayın ama osiloskop olsa bile yinede anlayamasınız birz cıraklık yapmanız gerek kızmayın ama

jevix

bu işi yapmadığım doğru fakat sinyal takibi sinyal analizi gibi her türlü alanda çok iyiyimdir bu yüzden tv tamiriyle yakından ilgileniyorum

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın