4,2 voltluk güneş paneli 3,7 voltluk bataryayı şarj eder mi?

Başlatan drydark, 08 Ekim 2012, 14:19:45

drydark

ben güneş paneliyle telefon şarj etmek istiyorum bir tane elektronikçide 4,2 volt 200mA lik güneş paneli varmış ama işim görürmü bilemiyorum batarya 3,7 voltu şarj edermi bilemiyorum sorduğumda enerji düşük ya da yüksek gelebilir telefonuna zarar verebilir dediler bende düşündüm bu 4,2 voltu entegre gibi bir şeyle sabitlemeyi düşünüyorum varsa bu entegre adı ve 4,2 voltluk panelin 3,7 voltluk telefonu şarj edermi onu merak ediyorum teşekkür ederim

yazici67

Telefonun sarj aletinden kaç volt geliyor? Batarya 3.7 volt olabilir ama adaptör gerilimi farklıdır. Eğer adaptörden gelen gerilim 4.2 voltun altındaysa regülatörle halledilebilir...  Tabi bu 4.2 volt maksimum güneşte gelir, az kapalı havalarda şarj edemeyebilirsin. Daha güçlü, voltajı yüksek bir güneş paneliyle daha iyi olur...

drydark

şarj makinasından gelen volt 8,08 civarında bi şey yani benim almayı düşündüğüm panel pek işe yaramaz mı

yazici67

Adaptörün üst, alt veya yanlarında şarj voltajı yazar. 8,08 volt pek tanıdık gelmedi. Ölçüm hatası olabilir oradan da voltajı doğrularsanız emin oluruz. Yada yakından adaptörün kaliteli resimlerini çekin. Orada görünür...

Y.KARAHAN

Sevgili Kardeşim:
4.2 volt açık devre voltajıdır. Sisteme bağladığınızda 4.2 volt alamazsınız.
önce EĞİTİM

drydark

yok ben de tanıdık gelmedi diyordum ama şarj makinasını çıkışına yani telefona giren kısımı ölçtük hatta ölçü aleti dijitaldi yani adaptör de yazanla aynı değil.

yazici67

yazici67

O zaman adaptör arızalı olabilir. Yada ölçüm hatalıdır. Siz yine de telefona 5 volt uygulayacaksınız. Uygun güneş panelini buna göre arayın...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın