microcode studio plus hatası

Başlatan muratsaray, 23 Eylül 2012, 00:12:02

muratsaray

C/WINDOWS/system32/config.nt. sistem dosyası, MS-DOS ile Microsoft Windows uygulamalarını çalıştırmak için uygun değil.

programı yazıp derle deyince buhatayı yeriyor ne yapmam lazım yardımcı olabilirmisiniz

yazici67

Virüs olabilir. AVG, AdAware gibi bir programla taratın. Değilse bilgisayar konfigürasyonundan kaynaklanabilir. Eğer bilgisayardan anlıyorsanız yerel grup ilkesi düzenlemesinden 16-bit uygulama engelleyen bir ayar var mı bakın...

muratsaray

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim virüs taraması yaptırdım sorun çözülmedi windows\'un sitesinden araştırdım galiba xp dosyalarından bir tanesi eksik yüklenmiş.

gevv

Visual C++  paketini yükleyip deneyin

tam emin değilim ama  C ile ilgili bir paketti :)  yüklenmediğinde  bir çok program çalışmıyor ya da hata veriyordu

muratsaray

C++ 2005 ve C++2008 yüklü acaba sistem32 dosyalarından birimi eksik format attığım cd de sorun varmı diye tekrar format attım yine düzelmedi

gevv

aynı sorunu yaşayanlar olmuş

çözümü;

Alıntı YapHi

Try first to clean temp catalog, Start - Run - %temp% and remove the files. If they are in use reboot first.

The problem is most likely that something tampered with one or more of these files:
Config.nt Autoexec.nt Command.com

From DOS paste following lines one by one:

%CDROM%:\\i386\\config.nt_ c:\\windows\\system32\\config.nt
%CDROM%r:\\i386\\autoexec.nt_ c:\\windows\\system32\\autoexec.nt
%CDROM%:\\i386\\command.co_ c:\\windows\\system32\\command.com

At %CDROM% you have to write the path to your CD were you put XP CD.

Reboot and retry, this is a \"common\" error and not related to certain SW.

Good luck

http://www.edaboard.com/thread29344.html

Alıntı Yapayrıca o sorunu halletmek için
Başlat / çalıştır xcopy c:\\windows\\repair\\autoexec.nt c:\\windows\\system32 /y

http://forum.donanimhaber.com/m_2186604/tm.htm#msglink_2190981

muratsaray

cd içerisinde ki
config.nt
autoexec.nt
command.com
dosyaları bozukmuş acaba bu 3 dosya sizin elinizde varmıdır
winxp sp3 32 bit

gevv

ne yazıkki bende yok  sp2 kullanıyorum  belki işe yarar https://dl.dropbox.com/s/per6t5oueonay4j/xpcom.rar?dl=1   ama tam terside olabilir dikkat  sistem çökmesin :)

muratsaray

çok teşekkür ederim dos ile bi tanesini düzelttim 2 tane kaldı şimdi onları deniyorum autoexec.nt genişletmem lazım not defteriyle düzenledim şimdi genişleticem

yazici67

MCS çok yeni bir program değil. VS2008 çalıştırması gerekir. Edaboardda verilen çözümü deneyin. Eğer olmazsa bir ihtimal Microsoft Visual C++ 2010 veya 2012 Redistrubutable Package yükleyin... Windows XP SP3 CD imajı bende var. İsterseniz internete yükleyebilirim.

muratsaray

ilginiz için teşekkür ederim sayın yazici67 ama internet kotalı, biraz önce sistemi çökertmeyi başardım win7 ye tekrar dönsem diyorum ondada programlar kararlı çalışmıyor bu xp de böyle yapıyo ne yapsam acaba hangisini kullansam. win7 ye sanal xp yüklesem diyorum bilgisayarın canı çıkacak gibi oluyo

yazici67

Elinizdeki bilgisayar nasıl birşey? İşlemci, RAM, sabit disk vs... Win7 de kararlı çalışmayan programlar neler? Eğer sorun 64-bit sorunu değilse uyumluluk problemleri çözülebilir.
Bu arada redistrubutable paketlerin boyutu büyük değildir, 6-7 megabayt civarında. Tahmini olarak 1-2 dk da iner...

muratsaray

intel dual core i5 2.3GHZ işlemci
2GB RAM, 256MB ekran kartı (dahili) bunu alırken tek hatam dahili ekran kartı olduğuna dikkat etmedim aceleye geldi
- mesela autocad kullanıyorum programı açıp 2 saat falan çizm yaptıktan sonra pc başlangıç onarma istiyor aynı sorun proteusta da yapıyor 1 kaç saat program açıldıktan sonra başlangıç onarma istiyor orjinal win7 cd den yüklüyorum indirme falan da değil.
(bu arada şimdi xp deki sorunu çözdüm
config.nt
autoexec.nt
command.com
dosyaları bozulmuş cd den genişletilmedi biyerden indirdim sorun çözüldü.)

yazici67

Bu bilgisayar üreticilerini anlamıyorum bir türlü... Ne biçim bir mantık hatası?
Koskoca i5 işlemcinin yanına 256 mb dahili ekran kartı nasıl bir mantıkla bir araya geliyor? Fiyatı 100 TL arttırıp adam gibi 2GB daha RAM koyamıyorlar mı? O bilgisayara dahili ekran kartı yakışır mı ? Ne acayip bu üreticiler yahu?
Neyse biraz içimi döktüm :) Konuya dönelim: Proteus 7.10 SP0 kullanıyorum hem Windows 7 de hemde Windows 8 de bir soruna rastlamadım. AutoCAD çalıştıran Win7 lerde ise böyle bir problemle karşılaşmadım.
Ayrıca kullandığınız DVD den çok güncellemeler önemli. Hata olması normal ama güncelleştirmeler de bunun için çıkar zaten. Win7 de güncellemeleri yüklerseniz sorun ortadan kalkabilir...

muratsaray

aslında bu pc alırken biraz aceleye geldi ekran kartı nı saymazsak 10 numara pc, autocad ekran ayarkarını düşürüp açıyorum diğer görsel programlarıda aynı şekilde, böyle bi kaç ay daha idare etsin değiştirecem,
üstadım size birsey danışayım;

TOSHIBA SATELLITE

RAM Frekansı 1600 MHz
Maksimum RAM 32 GB
RAM Türü DDR3
Toplam RAM 16 GB

Sabit Sürücü Kapasitesi 1500 GB (750+750)
Ürün Bilgisi
Seri Adı Satellite 

İşlemci Frekansı 2.30 GHz / 3.30 GHz Turbo
İşlemci Ön Bellek (Cache) 6 MB
İşlemci Markası Intel
İşlemci Ailesi Core i7
İşlemci Modeli Intel Ci7-3610QM

Ekran Kartı Modeli NVIDIA GeForce GT 630M
Ekran Çözünürlüğü 1600 x 900
Ekran Boyutu 17.3\'\'

bu makinayı almayı düşünüyorum günümüzün teknolojinin eniyi makinalarından ama 2 sene sonra ihtiyacı karşılarmı bilinmez; siz de görüşünüzü söylermisiniz, önerirmisiniz bu makinayı

yazici67

Bu bilgisayar güzel... Bir 10 sene teknolojik olarak yeterli. Bu bilgisayarla AutoCAD vs. tam çözünürlükte çalıştırabilirsiniz. Ekran kartı güzel. Dx11, OpenCL desteklemesi teknolojik açıdan yeni döneme uygun. Harddisk 750+750 demekki Raid köprüsü var ki bu hızı iki katına kadar çıkarır. Bir ipucu : bilgisayarın hızını, işlemci, RAM vs. belirlemez, esas belirleyici Harddisktir, harddisk cevap vermediği sürece 4 ghz işlemcide olsa donar :) Eğer bütçenize uyuyorsa en iyisi ek SSD diski olan bir bilgisayar. Mesela ASUS un 1TB HDD + 128GB SSD diskli bir masaüstü var. SSD harddiskler \"burunla görülür\" bir artış gözlersiniz. ( SSD harddiskler 10 ilâ 20 kat hızlanma sağlar  :o ) Ama bu bilgisayardaki Raid sistem sayesinde - emin değilim ama yüksek ihtimalle Raid - yine fark edilir bir hızlanma görürsünüz. İşlemcisi güzel. Turbo modu güzel, ekran kartı full donanımlı. Ama kötü haber: bu bilgisayar bu ısıyı harcayamaz, ilk önce ya eliniz yanar yada bilgisayar periyodik kapanmalarla karşılaşır. Bu bilgisayarın soğutma sistemini güçlendirin. Bir i7 üzerinde 130W güç açığa çıkabilir. Termal olarak yetersizlik görürseniz ilk iş bir soğutma sistemi alın...
Sonuç : Güzel, hatta bayâ güzel bir bilgisayar. Fiyatı da uygunsa kaçırmayın derim...

muratsaray

yorumunuz için teşekkür ederim :) son günlerde bu makina üzerinde yoğunlaştım en kısa zamanda almayı düşünüyorum.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın