C++,PIC Programlama Yardım

Başlatan Mr.Joseph, 31 Temmuz 2012, 12:25:51

Mr.Joseph

Arkadaşlar ilk öğrendiğim ve öğrenmeye çalıştığım dil.Fakat indirdiğim DevC++ programı ile nasıl pıc programlayacağımı bilmiyorum.Ve sadece bu dili kullanmak istiyorum.Lütfen yardım edin.
2.Sorumda :Bi kitap aldım sonun da Kim 500Milyar İster oyununu programlamşlar.Yazıyorum fakat ne yapmam gerektiğini bilmiyorum? Yardım edin.Şimdiden teşekkürler..

yazici67

Kim 500 Milyar İster\'i PIC\'e mi yapmışlar? Nasıl LCD ekranla mı? Dev-C++ adından da anlaşılacağı gibi C++ IDE sidir.Ansi-C içinde kullanabilirsin.Linux üzerinde GNU, Windows üzerinde MinGW derleyicilerini kullanır.C++ ile PIC programlandığını daha önce hiç duymadım.Bunun yerine HiTech veya CCS derleyicilerini Dev-C++ IDEsine port edilebilir ancak...

Mr.Joseph

Ya bitane C++ adında bi kitap aldım.Kitabın sonundada örnek bi yazılım var işte o.Pıc e değil heralde.

yazici67

C++ normalde PC, Mac ve mobil programlama olarak kullanılabiliyor.Ama tam anlamıyla C++ ı PIC ile kullanamazsın...

Mr.Joseph

Tamamda ünide bize onu öğretip pıc programlatacaklar.O aradaki dönüşümü nasıl sağlıyacam bilginiz varmı ? :( Dersi daha görmedim görmeden örenmeye çalışıyorum sadece :(

yazici67

O aradaki dönüşüm dediğin olayı zaten derleyiciler yapıyor.Standart Hit-Tech veya CCS kullanarak C üzerinden programlama yapacaksınız...

Mr.Joseph

Hım tamam sağolasın.Peki şuanda ne yapmam lazım bi öneride bulunurmusunuz ?  :-[

yazici67

PIC mimarisine, C yazılım diline vs. çalış.Temelden başla...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın