elimdeki bir devre için yardım

Başlatan merciles_01, 27 Temmuz 2012, 02:14:58

merciles_01

merhaba elimde klavye icin bulunan bir devre var belirli bir tuşa bastım mı çalışıyor fakat pc de bir müddet sonra usb bir görüyor bir görmüyor bu şekilde sürekli oluyor aşagıda resimleri koyuyorum acaba arıza nerden olabilir yardım eden herkese teşekkürler       http://i.imgur.com/3QG2o.jpg[/img]

merciles_01

Yusuf usta

data kablosundan dolayı yapıyor olabilir mi? kısa bir usb kablo varsa açıkta sağlam onunla bir dene sonra devam et derim. kablo içten kesikse tek tel vs kaldıysa usb verisi düzgün gitmez klavyede. bende microsoft klavye öyle yaptı da kabloyu değiştim düzeldi.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

merciles_01

Alıntı yapılan: Yusuf usta - 27 Temmuz 2012, 11:40:06data kablosundan dolayı yapıyor olabilir mi? kısa bir usb kablo varsa açıkta sağlam onunla bir dene sonra devam et derim. kablo içten kesikse tek tel vs kaldıysa usb verisi düzgün gitmez klavyede. bende microsoft klavye öyle yaptı da kabloyu değiştim düzeldi.
teşekkürler onuda denerim ama normal calışıyor pc hafiften kasınca cihazın kafası karışıyor gibi

yazici67

İkinci resimdeki kart nedir? USB sürücü olarak mı kullanılıyor? Ve elde mi yapıldı?

merciles_01

Alıntı yapılan: yazici67 - 27 Temmuz 2012, 14:40:58ikinci resimdeki kart nedir? USB sürücü olarak mı kullanılıyor? Ve elde mi yapıldı?

simdi kartın amacı ben caps lock a bastım mı klavyeden  7 8  e sürekli basıyor . sanırım usb sürücü elle yapılmış

yazici67

O zaman o karttaki denetleyicinin yazılımıyla ilgili bir problem olabilir.Diğer ihtimallerde klavye çalışırken entegrelerin ısılarını kontrol et ama açık pinlere elle dokunma.Statik deşarj olabilir...

merciles_01

Alıntı yapılan: yazici67 - 28 Temmuz 2012, 02:45:10O zaman o karttaki denetleyicinin yazılımıyla ilgili bir problem olabilir.Diğer ihtimallerde klavye çalışırken entegrelerin ısılarını kontrol et ama açık pinlere elle dokunma.Statik deşarj olabilir...
ısılarına baktım bir ısınma yok şimdi usb den takıyorum cihazı klavyeden caps lock tuşuna bastım mı otomatik  78 basıyor ama pc hafiften kastımı usb bir görmüyor bir görüyor en sonunda usb tanımlanmadı diyip işlev yapmıyor

yazici67

Windows mu kullanıyorsun? Sürücüleri güncellemeyi dene.Olmazsa bir linux sürümü(mesela Pardus, Ubuntu) üzerinde dene.Belki linuxta uygun sürücü vardır.O da olmazsa büyük ihtimal sorun aradaki sürücüde...

merciles_01

Alıntı yapılan: yazici67 - 29 Temmuz 2012, 02:37:43Windows mu kullanıyorsun? Sürücüleri güncellemeyi dene.Olmazsa bir linux sürümü(mesela Pardus, Ubuntu) üzerinde dene.Belki linuxta uygun sürücü vardır.O da olmazsa büyük ihtimal sorun aradaki sürücüde...
saolun vindows uyumlu bu sürücü zaten ozaman sürücüde problem var demek teşekkürler

yazici67

Bilgisayar zorlandığında sorun çıkarttığına göre (ki bu durum çoğu zaman kullanıcı-modu sürücü çerçevesinde olur) sürücüde sorun vardır...Dediğim gibi linux tabanlı bir sistem üzerinde de deneyin birkez...

merciles_01

Alıntı yapılan: yazici67 - 29 Temmuz 2012, 18:44:14Bilgisayar zorlandığında sorun çıkarttığına göre (ki bu durum çoğu zaman kullanıcı-modu sürücü çerçevesinde olur) sürücüde sorun vardır...Dediğim gibi linux tabanlı bir sistem üzerinde de deneyin birkez...
tmm o şekildede denerim teşekkürler

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın