Vestel Black (L) TXT-S.70 Arızası Acil Yardım

Başlatan okelendirme, 19 Ekim 2009, 13:05:53

okelendirme

Arkadaşlar Elimde Vestel Black (L) TXT-S.70 televizyon var ekranın üst kısmında yaklaşık 15 cm kadar ince yatay çizgiler mevcut hangi malzeme yapabilir acaba.

gevv

Vertikal arızası vertikal katındaki elemanları kontrol edin (direnç,kondansatör vb.) birde alakasız ama  notlarımda yazıyor tüp soketinde (kart)  47ohm direnci kontrol edin

okelendirme

Üstat Kartı Kontrol ettim fakat tüp kartında hiç 47 ohm direç bulamadım 470 ohm olmasın sorun düzelmedi halen.

gevv

47 ohm yok ise not farklı bir model  için demekki :)  televizyonun  şasesini hatırlamıyorum artık eskisi gibi tv tamir işlerim yok   televizyonun şasesinin net resimlerini ekleyebilirseniz yadımcı olmaya çalışırım

okelendirme

Bende Açık şeması Mevcut 11AK08-09 yazıyo açık şemada . Birde çizgiler de şunu fark ettim resmin görünmeyen kısmı çıkıyor, mesela maçlarda yukardaki reklam tabelaları gözükmezken çizgilerin içinde gözüküyor tabelalar.

okelendirme

Arkadaşlar lütfen yardım yaa. Karttaki EHT trafosunu çıkartıp karta bakıp bi kaç parçayı yenileriyle değiştirdikten sonra geri taktığımda tüp kartının ordan çıt çıt diye atlama yapıyor ekranın ortasında kırmızı dağınık bir nokta oluşuyor. Ne ses ne görüntü var. Yapalım derken iyice gitti yani anlıycağınız. Neden böyle yapabilir bi yardımcı olsanız.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın