Bitirme ödevi (sensör tetiklendiğinde sms gönderecek güvenlik sistemi) ?

Başlatan sonofthehell, 18 Ekim 2009, 09:47:50

sonofthehell

merhaba arkadaslar

bitirme ödevi olarak bir güvenlik sistemi yapacağım. devreye bağlı PIR dedektörü tetiklendiğinde kayıtlı cep telefonuna sms gönderecek bir güvenlik sistemi dizayn etmem gerek.

araştırmalarım sonunda PDU formatını, AT komutları ile seri porttan nasıl bir telefonu veya gsm modülünü kontrol edeceğimi, smsin pdu formatında nasıl gönderileceğini,picc ile nasıl program yazılacağını öğrendim.

Fakat piyasada seri porttan kontrol edebileceğim bir telefon bulamadığımdan takıldım. size soracağım soru ben gene devreyi seri porttan haberleşecek şekilde dizayn etsem ve araya rs232-usb çevirici koysam, usb bağlantılı bir telefonu kontrol edebilirmiyim.

yardımlarınız için şimdididen teşekkür ederim.

gokhangok865

hayir edemezsiniz.siz donaniminizin calistiginda sms gondermek icin gsm modulune at komutlarini gondermeniz lazim yani elinizde bir modul var.bu modulun rs232 cikislari var.siz denetleyici ile tetik geldiginde  ornek veriyorum
AT NMR <532322345678>
AT cmsg \"yangin var\"
seklinde gsm modulune at komutu gondereceksiniz.ve aldiginiz cevaplara gore islem yapacaksiniz.eger AT komutlariyla calistiysaniz her komut islendigi zaman size cvp gonderirir (bunu kapatmak elinizde fakat isin kontrollu olmasini istiyorsaniz bunu yapmalisiniz)
piyasada telit firmasinin urunleri bulunmakta gsm modul icin inceleyip gorebilirisniz.kolay gelsin

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın