16F877A Led Kalp Yapımı [Bittikten sonra ki videosu içeride.]

Başlatan ApoAtes, 07 Haziran 2012, 18:31:53

ApoAtes

Buda video\'sudur.
http://www.youtube.com/watch?v=q5BarID3luk
Yazılım ve devre ektedir.

Not : Yardımlar için teşekkürler.

ibrahim626

RA4 pini yapısı gereği çıkış olarak kullanılmaz bu nedenle led yanmıyor.pullup direnci kullanabilirsin.

ApoAtes

Muzoo42

Ben bu zmana kadar RA4 Ayagını da hep çıkış aldım bu zmana kadar tek bir sorunla karşılaşmadım :D şuan şaşkınlardayım  ;D
Sahip Olamadığım Birşey Varsa Yeterince İstemediğim İçindir...

Muzoo42

Valla Bu Zamana Kadar Kaç Tane Led devresi ve kaç tane led tabela yaptım...hiç böyle birşey ile karşılaşmadım...

ApoAtes

Bir çözüm yolu bulalım bu duruma :/ RA4 yerine RE0 falan kullanalım ?

Muzoo42

ibrahim626

Şu şekildede harici kaynak ile ledi sürebilirsin yazılımda RA4 pinini düzeltirsen.

ApoAtes

Tamam beyler gerek kalmadı :)
@Muzoo42 abi çok uğraştın işinden gücünden bana yardım etmek için ara verdin çok teşekkür ediyorum ilgin için Muzaffer Abi bu iyiliğini[kıyağını] asla unutmıcağıma emin olabilirsin :)
@yazici67 abi afedersin isim olarak bilmiyorum kusuruma bakma :) yardımın için benim devreyi düzeltip bana tekrar gönderdiğin için programı baştan yazdığın için teşekkür ediyorum :)

@all; Forumdaki herkese ilgisi için çok teşekkür ederim :) Çok güzel yardım alıyorum bu forumdan :) İlgiler için hepinize çok teşekkür ederim abilerim, kardeşlerim :)

Yusuf usta

bu kadar uzun teşekkür edeceğine yazılımı ve devreyi paylaşsaydın birileri daha yapmak isterse uğraşmaz peşin teşekkür ederdi bence. özelden mailden yardımlaşıp açıktan teşekkür bana abes geliyor...  ;)
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

ApoAtes

Alıntı yapılan: Yusuf usta - 09 Haziran 2012, 01:16:32bu kadar uzun teşekkür edeceğine yazılımı ve devreyi paylaşsaydın birileri daha yapmak isterse uğraşmaz peşin teşekkür ederdi bence. özelden mailden yardımlaşıp açıktan teşekkür bana abes geliyor...  ;)
Afedersiniz abi, bilemedim kusura bakmayın paylaşıyorum şimdi :) Günaydın herkese  :)

Muzoo42

ApoAtes

Sn. @u.mert isteği üzerine ;

Devrenin Ares\'de Sürücü ve Ledlerden oluşturulmuş Kalp\'in çizimi yapılmış ve ekteki dosyaya eklenmiştir.. Bilginize, iyi günler dilerim. İçerisinde @Muzoo42 ve kendimi denemek maksadıyla yapmış olduğum programlar vardır. 2 Adet .hex uzantılı programlar rar\'ın içerisindedir.

u.mert

ApoAtes

hunt3r41

bunu 16f84a göre yapar mısınız proje ödevim var kolay güzel birşey arıyorum yardım edermisiniz

ApoAtes

EDIT  : ApoAtes kusura bakma alıntı yapacakken Değiştir\'e basmışım. Mesajını tekrar yazabilirsin...[@yazici67]
Ustam rica ederim sorun değil.
 Sn. @hunt3r41 bu haliyle oldukça basit bir tasarım bu. Baskı devresi vesaire herşeyi zaten ekli. Programı yazılı, bunu 16F84\'e göre tasarlarsak port çoğullama vesaire uğraşılacak bu şekilde işin biraz daha zorlanır diye düşünüyorum. Hadi tasarladık diyelim yeniden program yazma derdi var vesaire daha da zorlanırsın anlayacağın sana tavsiyem bu şekilde yapmalısın.

hunt3r41

+ KAÇ VOLT VERCEZ BEN YAPMAYA CALIŞTIMDA + 5 VERDİM ÇALIŞMADI

ApoAtes

Alıntı yapılan: hunt3r41 - 26 Mayıs 2013, 16:08:43+ KAÇ VOLT VERCEZ BEN YAPMAYA CALIŞTIMDA + 5 VERDİM ÇALIŞMADI
Dostum +5 verdiğinde çalışması gerekir. Kendim yaptım çalışıyor. Sıkıntı var bir yerde iyice bir kontrol et derim. Yada resimleri çek biz bakalım.

drak06tr

zekai67

arkadaşlar ben bu devreyi yaptım ama programı atarken data error hatası veriyo neden acaba yardım ederseniz sevinirim

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın