pcbway

Bana Bunun Nasıl Yapıldığını Öğretenin 40 Yıl Kölesi Olurum =)

Başlatan Muzoo42, 02 Haziran 2012, 19:29:46

Muzoo42

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=alxlOMb7YFE

Arkadaşlar Bu Sistem Nasıl Yapılır Hangi Malzemeler Gerekir Bilgisi Olan Varmı ?
Sahip Olamadığım Birşey Varsa Yeterince İstemediğim İçindir...

Adnancoskun

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

Muzoo42

Hocam Cahiliz Anla =) Bu Kadar Kısa Anlatma Gözünü Sevem  :-*

Adnancoskun

estağfirullah canım kardeşim. şöyle satır ve sütunlar halinde bir devre matrix yani, sonra oralara yerleştirilmiş ır verici alıcı (CNY70 incele) ır yayan bir led ve çarpıp geri döneni gören ır alıcı. hepsi bu..ve dönen ır ile sürülen transistörler...
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

Muzoo42

bende cny70 var...fakat kullanmasını bilmiyorum....hocam biliyorsanız bana küçük birşey çizer misiniz ? elektronik konusunda iyi değilim dediklerinizi kafamda canlandıramıyorum

Yusuf usta

sayın @Muzoo42,
üstat cny70 ile ilgili sana ayrıntı yazdığım bir mesajım vardı.  ben bu konuya ek olarak şunu söyleyeyim, cny 70 IR kısmını 5V verip 220ohm üzerinden beslediğinde, beyaz yüzey veya açık renk yüzey görünce (açıkrenk ışığı daha çok yansıtıyor) alıcısının omajı düşüyor.bu düşme işlemi herhangi bir transistör ya da entegre tetiklemede kullanılabilir. benim yapacağım ek budur size.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Muzoo42

hocam cny70 az bucuk ögrendim de...bunun yapılışını birkaç yerde izledim 3-4 pic kullanmış adamlar...benimde gözüm korktu...küçük bir masa için bile  100 tane cny70 kullanmak gerekecek haksız mıyım ? vaktiniz varsa basit bir şemasını çizerseniz sevinirim

Muzoo42

yokmudur bunun bir devresini bunun bir malzeme listesini bilen...yapmak istesek maliyeti çokmu büyük olur ?