Led Tunnel Yapımı _?

Başlatan Muzoo42, 26 Mayıs 2012, 02:01:05

Muzoo42

http://www.youtube.com/watch?v=E1uxzy0WIwA&feature=related&fb_source=message

Arkadaşlar Led Tunnel Diye Birşey Buldum...Bunun Yapılışını Bilen Anlayan Varmı ? Bir Ayna Birde Siyah Ayna İle Yapılıyor Galiba...Fakat İç Aksamında Özel Birşey Varmı ?
Sahip Olamadığım Birşey Varsa Yeterince İstemediğim İçindir...

ibrahim626

büyük ihtimalle tek sıra led döşedikten sonra karşılıklı iki ayna koymuş buda tünel görünümü vermiş olabilir.

Muzoo42

Yok mudur Bunun Malzemelerini Bilen Yapılışını Bilen ?

Yusuf usta

usta ben biliyorum da emin ol yaptıktan sonra \"bu ne lan\" diyor insan, bence daha zevkli birşey yapsana :)
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Muzoo42

Boy Aynasına evin girişine yapmayı düşünüyorum....malzemeler pahalı mı ki ? malzeme listesini vereibilir misin ? @Yusuf usta

Yusuf usta

pahalı birşey yok abi. basit. şerit led metresi 8 liraya satılıyor. sen lambalar hareket etsin istersen devre kullanmalısın

Yusuf usta

ustam arkası parlak jelatinler var ya hani, bir fiberglass\'a yapıştır. ya da bildiğin aynayı kullan. bu aynanın bir kaç cm yukarısına şu camlara çekilen film var ya ışık vuran yüzeyden dışarısı görünmüyor ama içerisi görünüyor, işte ondan yapıştır. ikisi arasına kenar çerçeveye lambaları döşe. içte lamba yanınca arkada kalan ayna ışıkları görüyor dışarıdakileri göremiyor. çünkü cam filmi ışığı görünce arka taraftan ayna gibi görünüyor. ama sen önden içeriyi görüyorsun.

böylece art arda sınırsız lamba var gibi oluyor.

çok basit ve ucuz anlaşıldı sanırım.
ışık vurmayan ortamdan görünüyor. videolara dikkat et hep karanlık ortamda çekiliyor. çünkü ışık vurursa sen de dışarıdan komple ayna görürsün. arkadaki aynayı göremez ışıkları da göremezsin.

Muzoo42

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın