Şifreli kapı kilidi

Başlatan Yusuf usta, 26 Mayıs 2012, 01:01:37

Yusuf usta

Şifreyi doğru girince röle enerjileniyor ve bağlı kilit çekiliyor kapı açılıyor.

bu devrenin şeması, çizimi, ayrıntılı açıklamaları, yapılırken çekilen görüntüleri ekte dosyada mevcut.

ön izlem için size şema ve baskı çıktısını veriyorum. devreye trafo koymayıp 9v pil takarak da çalıştırabilirsiniz.

Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Yusuf usta

tuşları ayrı panelde görüp korkmayın. baskı devre üzerinde çizilidir. sadece buton takıyorsunuz.

aydınD

Yusuf usta

lcd bağlantısı olan bir tane yaptım internetten. çalıştı, sorun olmadı. linki vereyim bakın yapın. baskı devre üzerine yapmadım belki çalışmaz diye ama çalışınca çizmeye karar verdim. siz çizerseniz benden önce paylaşın buradan.

http://www.devreyapimi.com/2011/11/26/pic16f877-ile-sifreli-lcdli-kilit-devresi/

Bagimli

Yusuf usta

başlığındaki devreyi tamamen yaptın bitirdin mi?
konu ile ilgili başlığına yazıyorum şimdi. oraya bak.

aydınD

ben lcd lisini olanı kurdum ama çalışmadı
sizin bu konuda çalışmanız varmı

Yusuf usta

valla sevgili kardeşim ben yaptım çalıştı.
sana yardımcı olmak isterdim ama içimden gelmiyor. kendimize ait değilse, devre yapıp buradan paylaşmamız normal bir durum değilmiş. bir moderatör arkadaş uyardı beni.  devreyi yapan kişiler sorulara cevap verirse daha uygunmuş.., başkasının projesini yapsak bile izin almadan buralara koymamız onları üzüyormuş, bu nedenle bu kilit konusunu silmesi için yönetici arkadaşa seslenmeyi bile düşünüyordum. benim de kafam karıştı şu an forumda ne paylaşayım kime yardım edeyim kimi üzerim kim bana kızar tam kestiremiyorum.
sevgiler...

aydınD

sizin yaptığınız çalışmayı paylaşabilme ihtimaliniz var mı

Yusuf usta

ben lcd'li olanı baskı yapmadan delikli pertinax plakaya lehimleyerek kurdum. şema ile birebir yaptım değişiklik yok. sen ya lcd panel bağlantısında ya kod yüklemede bir hata yapmışsındır, yoksa çalışıyor devre. normalde bir kaç soru sorup durum teşhisi yapardım ama, dediğim gibi içimden gelmiyor, tırstım, yarın birisi kalkar devreyi ortaya koyan sen değilsin, yapan kişi soru cevaplasın derse kaldıramam o lafı.

hatta elektronik forumlara girmeyi bıraksam iyi olacak derece irite oldum. mail geldi girdim yazmış oldum size de. umarım birisi gelir derdinize derman olur. ben daha yazmayı düşünmüyorum buralara.

profahmet

@Yusuf usta sorun yok benim devreler için sana izin veriyorum.

kolay gelsin.

aydınD

işte yardımlaşma örneğinin yaşandığı anlar
herkesin ilgiyle ve saygıyla takip etmesini tavsiye edebilirim

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın