image

Ana içeriğe git
Konu: DIGITAL SES KAYIT DEVRESİ (8972 Kez okunmuş)

Ynt: DIGITAL SES KAYIT DEVRESİ

Yanıt #15
tüm butonlarda aynı tepkiyi veriyor ve devrende herhangi bir kısa devre montaj hatası vb yoksa entegre sorunlu demektir.

Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Yanıt #16
üzgünüm başınızı ağrıttım ama yazılanlanları uyguladım ses aldım ancak kaydedilen ses yerine cızırtı alıyorum,diğer bütün işlemler tamamdır, silme,ileri sarma,ses arttırma gbi  sebebini açıklarmısınız.

Yanıt #17
mikrofon ters değilse,
bozuk da değilse ve dinamik değil kapasitif mikrofonsa,
mikrofon kısmındaki direnç değerlerinde sorun yoksa
ve baskında kısadevre de yoksa...
ve jumper mikrofon tarafında olup hata ile aux tarafında değilse...

ses kaydın gerçekleşir...

Yanıt #18
Ben buna benzer bir devreyi alıp denemiştim. Kalitesini merak edenler izleyebilirler.

Bugün Ne Deneyelim? -1- ISD 1760 SES KAYIT DEVRESİ

https://www.youtube.com/watch?v=QPkZE-7QsQE
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede  [url=http://www.elektrof

Yanıt #19
Multi record özelliği yapamıyoruz sanırım. Ya da şöyle diyelim: 60 saniyelik ses kaydının sadece 15. ile 25. saniye arasındaki kaydı çal diyebiliyor muyuz? Böyle bir denetim için mikrodenetleyici lazım ama bu ISD17XX ile bunu yapabilir miyiz? Yada multi record için alternatif?

Yanıt #20
APR9600 entegresi ile ses bölümleme yapılabiliyor. ama saniye okuma için bir yazılımcının fikri gerekiyor.

Yanıt #21
APR9600 incelememde yanlış anlamadıysam max. 8 kayıt için hazır durumda olabiliyor. Örneğin mikrodenetleyiciler ile birlikte kullanıldığında 0-9 arası rakamların (10 adet) ses kaydını içeremediğinden en basiti 0\'dan 9\'a kadar bile saydıramayacağız ki bunu onlar, yüzler, binler vb.. olanları da var. Ne yapacağız o zaman SDKarttan mp3 çalalım :(

Yanıt #22
araştır kardeş biraz kurcala ineteneti belki vardır. artı saniye noktasında bilgi epromla mümkün galiba ayrıca saniyeye takılmazsan 17xx serisi ile sınırsız sayıda kayıt alabiliyorsun.

Yanıt #23
Merhabalar hocam, Bu devrenin tam çalışır haldeki şemasının fotosunu göremiyorum tekrar paylaşabilir misiniz? Ya da elinde bu devrenin isis devre şeması çizimi olan varsa paylaşabilir mi, çok teşekkür ederim.

Yanıt #24
Merhabalar
bu chip sürekli kayıt işlemi yapabilir mi ? . 60 sn kaydedicek , hafıza dolunca hepsini birden silmesini istemiyorum . atıyorum ilk 10 sn silip onun üzerine yazıcak bu şekilde sürekli kayıtta olucak ...

istenildiği zaman enerji kesilip son 60 ve 120 sn lik kayıta ulaşılacak.

Teşekkürler

Yanıt #25
Kondansatörlerin kaç volt olduğunu söyleyebilir misiniz? Kaç volt olduğunun bir önemi var mı?

Yanıt #26
besleme voltajı 5 volta düşürülüp devreye sunuluyor. devredeki kondansatörler en az 6.3V olmalı demektir. bunun dışında bir üst sınır yok. yer sorunum yok büyük kondansatörüm var 400voltluk diyorsan o da olur  :)

Yanıt #27
Teşekkür ederim.

Yanıt #28
Devreyi çalıştırdım. Paylaşımınız için teşekkür ederim.