Dal seçimleri hakkında yardım?

Başlatan Egeadiguzel, 24 Mayıs 2012, 22:13:19

Egeadiguzel

Tecrübeli üyelerin yorumunu bekliyorum. Okulumda dal seçimi için 3 dal açıldı.

- Haberleşme

-Görüntü ve Ses sistemleri

-Endüstriyel Bakım ve Onarım

Ben 3. ye sıcak bakıyorum. Sizce hangisini seçmeliyim iş olanakları vs şeyler yüzünden ?

ibrahim626

Bencede endüstriyel bakım onarım seç çünkü elektroniğin yanında pnomatik , biraz hidrolik ,elektrik gibi dallar da öğretiliyor.

Muzoo42

Haberleşme Eğitimini güzel alabileceksen güzel bir dal wodofone turkcell avea telekom gibi yerlerde çalışma imkanın olabilir ama tabi lab. ortamlı ve güzel bir eğitim alabilirsen...böyle bir eğitim alabilecegini düşünüyorsan haberleşme seç derim
Sahip Olamadığım Birşey Varsa Yeterince İstemediğim İçindir...

Egeadiguzel

İbrahim abi teşekkür ederim bende öyle düşündüm. Aslında benim istediğim tamamen elektronik, devre falan ama öyle bişey yok tabi :D

Muzoo42, o konuda ben danıştım okuldakilere dalla alakalı bir istasyon kurulması gerekiyormuş ama malzeme eksikliği yüzünden kurulamamış bende bunu göz önüne alarak Endüstriyele gitmek istiyorum .

ibrahim626

bende endüstriyel bakım onarım mezunuyum , hiç bi zaman keske şu dalı seçseydim demedim , bazen cok karısık konular, sembollor vs cıkıyor karsına ama zamanla öğreniyorsun :) (özellikle pnomatik sembolleri ) ayrıca endüstriyel bakım onarımda PLC eğitimi de veriliyor ki bu artık çok önemli bi konu oldu otomatik kumandanın yerini aldı ve hemen hemen her fabrikada iş başvurusunda istenilen özellik oldu,lafın kısası yani elektrik-elektroniği tamamen içine alan geniş kapsamlı bir dal endüstriyel bakım onarım.yinede öğretmenlerinden de fikirlerini al ona göre seç , başarılar...

Egeadiguzel

Sağol abi aydınlattın beni, peki sen şu an nerde çalışıyosun?

ibrahim626

şu an önlisans elektronik okuyorum , onun haricinde ailemin mobilya imalathanesi var orada çalışıyorum :(, inşallah mezun olduktan sonra kendi sektörümde çalışmaya başlayacağım

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın