İnsan Gücü Elektriğin Temelini Oluşturacak ?

Başlatan Egeadiguzel, 23 Mayıs 2012, 01:31:31

Egeadiguzel

Elektronik hakkında araştırmalara başladığımdan beri aklıma değişik değişik fikirler gelmeye başladı. Ayrıca gördüğüm her devreyi kendim kurmak istiyorum. Aklıma gelen fikirlerden biride insan nefesinden elektrik enerjisi üretilmesi. Çok çok çok saçma geliyor şu an ve uygulanabilirliği %0 ama ben eminim ki çok yakın bir zamanda insanın gücü elektriğin temelini oluşturacaktır. Sizin düşünceleriniz neler?

veli dayı

kardeş hayal gücüne hayranım.neden olmasın belki nefes olmazda  daha farklı bir yöntemle yapılır.

ibrahim626

hayal gücünüzün geniş olması güzel birsey :) böyle bir sisteme ihtimal diyelim ama bu mümkün değil , çünkü çok daha verimli sistemler  varken suan için kimse böyle birşeyle uğraşmaz bence,zaten nefesten enerji elde etmekde çok çok zor olur , yani güç sayılabilecek kadar bir basınc değeri yok bununla elektrik enerjisi uretmek imkansız olur bence.

Egeadiguzel

Teşekkür ederim :) Bencede gerçekleşmesinin ihtimali çok düşük ama bu olmasada buna benzer şeyler günlük hayatımıza girecektir.

gevv

günlük hayatta sık yapılan işlerden  enerji üretme fikri uzun süredir gündemde hatta  çalışmalar çoktan başladı bakınız samengum

özellikle  sürekli olan işler mesela sokaklarda kaldırımda yürüyen insanların enerji üretimine katkısı aynı zamanda yolda giden arabalardan faydalanmak vb..  bir sürü olasılık var

Egeadiguzel

Teşekkür ederim.

Tabi biz bunları konuşurken adamlar çalışmaya geçmişler bile, hiç şaşırmadım :)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın