Sony FE1A (SCC-Q31A-A) şase Tv StandBy Led 5 key Yanıyor

Başlatan AEGEAN, 28 Eylül 2009, 01:38:27

AEGEAN

Sony FE1A (SCC-Q31A-A) şase Tv StandBy Led 5 kez Yanıyor ve yaklaşık 10 dakika sonra görüntü geliyor.
Service Manual de 5 led için sadece AKB demiş bu arıza için ne yapmam gerek. Yardımcı olursanız sevinirim.
 ???

gevv

AEGEAN

Teşekkür ederim Bir sorum daha olsa şu arıza kodu olan AKB ne demek açıklayıcı bir bilgi verebilirseniz sevinirim .

gevv

çok sevdiğim bir ustama danıştım kendisi sony tvler ile baya uğraşmıştır gerci halada devam ediyor söylediklerini aynen aktarıyorum

\"\"
video sinyalı bozuk olursa horizantal osilatör bozuk olursa tüp bozuk olursa akb sinyalı alınır
rgb de kısa devre olursa

herşey olabilir bazı püf noktaları var

bazı bölümleri ayırıyorsun ona göre arıza takip ediyorsun

akb bir by pass devresi

\"\"

sanal ortamda ancak bu kadar oluyor ayırılan bölümler püf noktala vb. uygulamalı gösterilecek şeyler yinede web üzerinde bu kadar bilgide az çok işinizi görür iyi çalışmalar

AEGEAN

Alıntı yapılan: gevv - 06 Ekim 2009, 21:19:54çok sevdiğim bir ustama danıştım kendisi sony tvler ile baya uğraşmıştır gerci halada devam ediyor söylediklerini aynen aktarıyorum

\"\"
video sinyalı bozuk olursa horizantal osilatör bozuk olursa tüp bozuk olursa akb sinyalı alınır
rgb de kısa devre olursa

herşey olabilir bazı püf noktaları var

bazı bölümleri ayırıyorsun ona göre arıza takip ediyorsun

akb bir by pass devresi

\"\"

sanal ortamda ancak bu kadar oluyor ayırılan bölümler püf noktala vb. uygulamalı gösterilecek şeyler yinede web üzerinde bu kadar bilgide az çok işinizi görür iyi çalışmalar

ilginiz için çok teşekkür ederim. çok yardımcı oldunuz.

AEGEAN

Merhabalar
Verdiğiniz tavsiyeler üzerine en önce kondansatörlerden başladım ve sonuç olarak bir iki kondansatörü ölçtüğümde  220mf 400Voltluk kondansatörün değerinin 110 mf olarak değer değiştirdiğini buldum onu değiştirdim ve şüphelendiğim bütün lehimleri tazeledim (tüp soketi dahil) biraz uğraştım ama televizyonu açtiğimda arıza giderilmişti. Bu tür problemi olan arkadaşlara belki yardımcı olur düşüncesi ile sonucu yazmak istedim.
Saygılar iyi çalışmalar dilerim.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın