Kondansatör ve Amper ölçüm için cihaz tavsiyesi

Başlatan slhdvc, 26 Mart 2012, 12:24:36

slhdvc

Arkadaşlar selamlar. Fazla pahalı olmayacak şekilde orta halli geniş yelpazede kondansatör ve adaptörlerin amper değerlerini ölçebileceğim cihazlar arıyorum. Bu konuda bilgim yok. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Max limitim 100 tl. Teşekkürler

ta2vw

kondansitorler için ayrı kondansitör löçen aletler var fiyatları gayet ugun,normal avo metreler 20 amperekadar hem dc hem ac ölçebiliyor sadece yapmanız gereken prop yerlerini değiştirmek ayrıca bobin,direnç,kondansitör ölçen cihazlarda var 75 tl civarı kaliteye göre fiat değişebilir tavsiye ederim

yazici67

LCR metrelerde de kullanılan sistem deneme amaçlı uygulanabilir. Kondansatör ölçümü osiloskop la da yapılabilir.Tahmini kondansatör değerine uygun dirençle 74hc14 kullanılarak osilatör kurulur.Osilaskopla frekansı ölçersiniz(Dolaylı veya direkt).
Frekansa göre taktığınız kondansatörün değerini hesaplarsınız.Tabi pratik işler için değmez.En iyisi bir LCR metre almak.Birde AVO metre ile takımı tamamlarsınız...

osman1970

Alıntı yapılan: yazici67 - 20 Temmuz 2012, 15:58:39LCR metrelerde de kullanılan sistem deneme amaçlı uygulanabilir. Kondansatör ölçümü osiloskop la da yapılabilir.Tahmini kondansatör değerine uygun dirençle 74hc14 kullanılarak osilatör kurulur.Osilaskopla frekansı ölçersiniz(Dolaylı veya direkt).
Frekansa göre taktığınız kondansatörün değerini hesaplarsınız.Tabi pratik işler için değmez.En iyisi bir LCR metre almak.Birde AVO metre ile takımı tamamlarsınız...

Selam kardeş.konuları okurken yazını gördüm..sizden ricam. Osilaskopla ilgili daha fazla yazı ve Osilaskop kullanıma yardımcı ve ögretici devre şeması gibi bilgiler sunmanız ..

not:sırf merak ettigim için Osilasop almıstım ama hala kolisinde duruyor :D
Mutluluk ayrıntılarda saklıdır

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın