ms 270

Başlatan popermon, 23 Mart 2012, 00:15:10

popermon

Arkadaşlar elimde vestel MS270 müzik seti var. Buna aux ekleyerek pc de anfi olarak kullanıyordum. birkaç gün önce ses çıkmamaya başladı. sistem tüm katlarıyla çalışıyor ama kolonlardan sadece hışıltı çıkıyor ses yok.. Çıkışlarmı yandı acaba ? TA8216H adlı entegreyi değişecem. Bunun yanında aynı soğutucuya bağlı 78M12CT adlı 3 lü güç regületörüde var bunuda değişmem lazımmı? sadece entegre sorunu çözermi?..

Adnancoskun

kolonlardan sadece hışırtı geliyor demişsiniz..... radyoda da aynı ses mi geliyor? muhtemelen giriş kısmındaki preampliye bakın, çıkışta arıza olsa ya hiç ses alamazsınız yada çıkışa doğrudan DC gideceği için çoktan hoparlörler yanmıştı. çıkışlar sağlamdır da , girişte seçici vardır teyp, radyo veya aux seçen , onda bir hata olmuştur,
TA8216 nın 2 ve 4 numaralı uçları giriş uçlarıdır, oraya 2 veya 4\'e dokunduğunda bass sesi alman gerekir..
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

popermon

Arkadaşım teşekkürler. Aynen dediğin gibi entegreyi değiştim sonuç değişmedi. Ses radyoda cd de teyp de var. bayağıda bir ses var. sadece bas gümbürtüsü gibi kesinlikle başka bir ses yok..Epeyde uğraştım ama sorun nerde bulamadım.

popermon

entegreyi değişmeden elle dokununca bas sesleri vardı. entegreyi değiştikten sonra sadece gürültülü birses var dedğin gibi dokunuca bas sesi çıkmıyor. değişmeden önce hışıltı vardı değiştikten sonra daha ür bir ses var kolonlarda. preampli den bahsetmişsiniz devrenin neresinde bilmiyorum resimleri yükledim belki yardımınız olur.

popermon

çekebildiğim resimler bunlar

Adnancoskun

bence öncelşkle sen söktüğün entegreyi yerine tak, lehim yerlerini aseton veya tinerle iyice temizle ve bass sesini al , gerisi kolay,,
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın