2 PSU neden birbirinden etkileniyor?

Başlatan ibrahim1661, 17 Mart 2012, 14:25:24

ibrahim1661

3 tane psu var elimde birini pc de kullanıyorum da. 2 psu birbirinden neden etkileniyor olabilir. mesela birini çalıştırıp + kutbunu pc de deydirdiğimde kıvılcım çıkıp kapanıyor. hatta bunun yüzünden psu ile beslediğim kendim yaptığım amfiyi pc ye takarken bozuldu amfii. Neden öyle oluyor acaba? Nasıl önlerim bu sorunu?
(Ayrıca evde topraklama var)

mft

bilgisayar kasaları pirizlerdeki topraklamaya bağlıdır ondan olabilir bilgisayarı topraksız bir prize taktınızda kasa sizi bile çarpabilir ama daha fazla detay bilmiyorum

gevv

psu  şasesi  yani  eksi  çıkışı  kasasına bağlıdır  kasada  metal  olduğu için pc kasasınada etki eder  yani  her yer şase, eksi olur   ayrıca  toprak hattıda  şaseye verilir

ibrahim1661

benim sormak istediğim 2 psu neden birbirine deyince kısa devre olp kapanıyor. mesala kendim yaptıgım anfiyi bi psu ile besliyordum , pc ye bağlayınca amfiiyi bozuldu amfii. neden olablir? nasıl engelleyebilirim bunu?

gevv

Alıntı yapılan: ibrahim1661 - 17 Mart 2012, 20:55:46benim sormak istediğim 2 psu neden birbirine deyince kısa devre olp kapanıyor. mesala kendim yaptıgım anfiyi bi psu ile besliyordum , pc ye bağlayınca amfiiyi bozuldu amfii. neden olablir? nasıl engelleyebilirim bunu?

\"\"\"\"\"\"\"+ kutbunu pc de deydirdiğimde kıvılcım çıkıp kapanıyor. \"\"\"\"\"\"\"

demişsin bende diyorum ki pcnin  her tarafı eksi \"-\"  psu kasasınında   her yeri eksi  \"-\"   + ve - yi birleştirmiş oluyorsun kısa devre ediyorsun

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın