pic18f4550 configuration bits

Başlatan muebbet26, 07 Mart 2012, 22:37:41

muebbet26

merhaba arkadaşlar

benim pic programlama konusunda deneyimim çok az, sadece pic16f876a programladım, hitech ile.
şimdi pic18f4550ye geçtim. configuration bitler ile aram hiç bir zaman iyi olmadı, bu yeni pic ile de içinden çıkılmaz bir hal aldı !

brenner pic programming kullanıyorum. internette yaptığım aramalarda bu ayarlar için hiç bir şey bulamadım en sonunda konu açmaya karar verdim, umarım yardımcı olursunuz

iyi akşamlar

muebbet26

hmm,  kristal kullanıyorum 20 mhz, onu da belirtmem gerekiyor muydu ? :)

yazici67

Herhangi bir IDE kullanıyor musun? Eğer conf.bitlerini yazılımda belirtmediysen programlayıcıdan ayarlayabilirsin sorun olmaz... Zaten sadece bazı önemlileri ayarlasan yeter basit uygulamalar için...

muebbet26

programlayıcıda ayarlamayı tercih ediyorum zaten. yani şimdi nasıl bi ayar geçeyim onlara :) ?

programlayıcım usburn brenner

kudretuzuner

Merhaba
Bildiğiniz gibi Confıg ayarları PIC\'i nasıl kullanmak istediğinizi PIC\'e tarif eden ayarlardır.Ben size \"ŞABLON\" gibi kullanacağınız bir yazılım vereyim siz istediğiniz gibi ayarları değiştirin.Kolay gelsin.
KU

muebbet26

teşekkür ederim, emek vermişsiniz kafat benim onu anlamam mümkün değil :(

yeni bir şey keşfettim, umarım doğrudur:  eskiden yazdığım kodlarda configuration bitleri ile ilgili hiç birşey yazmıyordum. hex file\'ı brenner\'a yükledikten sonra configuration bit ayarları yapmak zorunda kalıyordum aksi halde çalışmıyordu. ama bugün configuration bit ayarlı bi kod yükledim brenner\'a, ve brenner\'ın config ayarları tıklanmaz hale geldi, yani sorunum büyük oranda çözüldü. çünkü büyük ihtimalle projemde hazır kod kullanacağım, ve onların config ayarları zaten olacak :)

yine de saolun, iyi akşamlar

kudretuzuner

Merhaba
Arkadaşım sizin bu yönteminiz,karanlıkta yol almaya benzer.Ben amatörüm mesleğim de elektronik değil.Tahmin ediyorum mesleğinizdir.Bu bakımdan işin en ince ayrıntılarını öğrenmenizi tavsiye edeceğim.Öğrendiğiniz taktirde sıkıntı yaşamazsınız.Kolay gelsin.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
KU

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın