Role hakkında soru?

Başlatan aegeanxtr, 23 Şubat 2012, 16:31:38

aegeanxtr

Selam arkadaşlar rolenin çıkışlarından bir tarafıyla 220 volt cihaz anahtarlayıp diğer tarafıyla 12 volt devre anahtarlasak sorun olur mu? Yani şöyle role çektiği zaman 220 volt cihazı anahtarlayacak bıraktığı zaman 12 volt devreyi anahtarlayacak.

Adnancoskun

çift kontak role kullanırsan hiç bir problem olmaz. ama role seçerken dikkat et kontaklar birbirinden az uzak olsun :D
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

aegeanxtr

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 23 Şubat 2012, 17:57:07çift kontak role kullanırsan hiç bir problem olmaz. ama role seçerken dikkat et kontaklar birbirinden az uzak olsun :D

Çift kontak rolede bildiğim kadarıyla voltaj kesildiğinde iki kontakta anahtarlama yapmıyo. bana voltaj kesildiğinde anahtarlama yapması lazım yani şöyle roleye 12 volt verdiğimde  common ve nc uçları anahtarlama yapacak voltajı kestiğimde common ve no uçları 12 volt devreyi anahtarlayacakç

asma

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 23 Şubat 2012, 17:57:07çift kontak role kullanırsan hiç bir problem olmaz.

Röle DPDT olacak başka birşeye ihtiyacın yok. Yani iki farklı common, iki farklı NC, iki farklı NO olacak ve bunlar eş zamanlı hareket edip birbirinden bağımsız voltaj ve akımlardaki yükü ister röle elerjilendiğinde ister enerjisi kesildiğinde çalıştırır.
Cevap kısa ve netti. Ben uzatıp yazdım.  ;)

aegeanxtr

Alıntı yapılan: asma - 23 Şubat 2012, 23:17:47Röle DPDT olacak başka birşeye ihtiyacın yok. Yani iki farklı common, iki farklı NC, iki farklı NO olacak ve bunlar eş zamanlı hareket edip birbirinden bağımsız voltaj ve akımlardaki yükü ister röle elerjilendiğinde ister enerjisi kesildiğinde çalıştırır.
Cevap kısa ve netti. Ben uzatıp yazdım.  ;)

Bu roledenmi bahsediyorsunuz?

hawke

EVET AYNEN BU RÖLEDEN BAHSEDİLİYOR 1-5-9  220V DEVRESİNDE 4-8-12 UCLARINI 12V DEVRESİNDE KULLANABİLİRSİN
30 kupona alınmadı bu vatan

aegeanxtr

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın