elektrostatik parmak izi tozu

Başlatan tuncay1273, 21 Şubat 2012, 21:16:47

tuncay1273

arkadaşlar herkese selam , ben parmak izi ile ilgili şöyle bir proje üzerinde çalışıyorum, klasik parmak izi bulma metodunda fırça ile yüzeye tozu veriyoruz ve parmak izi görünür hale geliyor , bu çok çağ dışı yöntem bence , benim projemde parmak izi tozunu yüzeye elektrostatik olarak göndermenin bir yolunu bulmayılım , yüksek voltajlı bir devre ile herhangi bir yalıtkan yüzeye elektrostatik olarak tozu gönderebilir miyiz, bu toz parmak izini görünür hale getirir mi acaba bu devre nasıl olmalı , tozun özelliği; pudra şeklinde karbon içerikli siyah renkli  tozdur,

parametre

parmak izi tozunu gorunur yapmak değişik şekillerde yapılabilir diye dusundum parmaktaki yag tabakasi oldugundan dolayı o izi kızılotesi yada mor otesi lamba yada ledlerle  belli açılarla az aydınlatıp onu goruntuleyerek yapılabilir diye dusunuyorum kolay gelsin

tuncay1273

Alıntı yapılan: parametre - 22 Şubat 2012, 13:39:40parmak izi tozunu gorunur yapmak değişik şekillerde yapılabilir diye dusundum parmaktaki yag tabakasi oldugundan dolayı o izi kızılotesi yada mor otesi lamba yada ledlerle  belli açılarla az aydınlatıp onu goruntuleyerek yapılabilir diye dusunuyorum kolay gelsin
yanıtınız için teşekkürler , sizin bahsettiğiniz metodu zaten kullanıyoruz fakat hiç verimli değil bugün tüm dünyada benim bahsettiğim fırçalı metod kullanılıyor , bu tozu ben elektrostatik olarak bir yüzeye aktarmak istiyorum tşkler

parametre

Alıntı yapılan: tuncay1273 - 23 Şubat 2012, 09:26:00yanıtınız için teşekkürler , sizin bahsettiğiniz metodu zaten kullanıyoruz fakat hiç verimli değil bugün tüm dünyada benim bahsettiğim fırçalı metod kullanılıyor , bu tozu ben elektrostatik olarak bir yüzeye aktarmak istiyorum teşekkürlerler

calısmayı inceleyiniz

tuncay1273

tşk ler , güzel çalışmabu,  parmak izi konusunda yapılmış akademik bir araştırma sanırım , fakat yeni bir yöntemden bahsetmiyor , spr tekniği dediğimiz yöntemden bahsediyor , ben daha çok lazer yazıcılardaki gibi tozu yüksek voltaj ile transfer etmek istiyorum. ama nasıl bir devre kullanayım bunu bulmam lazım

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın