Sese Göre Yanıp Sönen Devreler

Başlatan djtur, 12 Şubat 2012, 16:25:37

djtur

Arkadaşlar oğluma hamburgerin yanında oyuncak penguen verdiler.Pengueni ses yapan neyin önüne koyarsan (hiçbir bağlantı olmadan) içindeki led ona göre yanıp sönüyor.Web te arattım ama hep kablo bağlantılı olanlarından bahsetmişler.Acaba böyle bişey için gerekli malzemeler ve devre nasıldır? Bu arada içini açmam oğlumdan dolayı mümkün değil.Benim ona göz koyduğumu anladı ve gözü gibi bakıyor.Zaten yapıştırmışlar kırmadan açılmıyor.
Şimdiden teşekkürler.

djtur

djtur

Hocam devreyi yaptım gayet güzel ama sesi çok açmadan yanıp sönmüyor.Yukarıda bahsettiğim oyuncaktaki kadar hassas olması için ne yapmalıyım?

gevv

bir   sorun  vardır  nomalde  tam tersi  olur :) 

mikrofon  çıkışı  bu iş için oldukca  güçlü  olan  tda2822  ile  yükseltiliyor   çıkışı  lm3914 e gidiyor    bu  ses  giriş  çıkış  bölümlerindeki  direnç  değerlerini düşürerek  deneme yapabilirsiniz 

djtur

Alıntı yapılan: gevv - 22 Şubat 2012, 10:20:27bir   sorun  vardır  nomalde  tam tersi  olur :) 

mikrofon  çıkışı  bu iş için oldukca  güçlü  olan  tda2822  ile  yükseltiliyor   çıkışı  lm3914 e gidiyor    bu  ses  giriş  çıkış  bölümlerindeki  direnç  değerlerini düşürerek  deneme yapabilirsiniz

Mikrofonun ters bağlanmasından olur mu?Ekte fotoğrafını gönderiyorum bi bakarsanız sevinirim.Acaba 4.7uF lerden olabilir mi?Hassasiyet ayarını en sona getirdim ama çok hassas değil

gevv

mikrofonun +  ucundan   şaseye  karşı  10k  direnç  var  onu  22k  ile değiştirip  deneyin

djtur

Alıntı yapılan: gevv - 23 Şubat 2012, 11:55:14mikrofonun +  ucundan   şaseye  karşı  10k  direnç  var  onu  22k  ile değiştirip  deneyin
Denedim ama pek bişey değişmedi.Dediğiniz direnci artrmakmı yosa azaltmakmı hassasiyeti artırır?Hep iptal etsek ne olur?

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın