pcbway

MikroC ve PIC18F4550 ile USB\'den 8 adet RC servo kontrol

Başlatan hikko, 25 Ocak 2012, 12:59:55

hikko

merhabalar!
Bu devre gerçek ortamda da yapılmış ve süper bi şekilde çalışmaktadır. Proteus simülasyonu ve C# programı ekdedir. Proteus simülasyonu için \"Virtual USB\" adı verilen sanal USB portu kurmanız gerekiyor.

Kolay gelsin!

hikko

merhaba!
virtual usb \'yi install edin.
proteus simülasyonunu başlatın.
\"usb_rc_kontrol\" programını çalıştırın.
sonra bu program ile servoları kontro edin!

Ayrıca iddia ediyorum, herhangi bir mikrodenetleyici ile 8 adet RC servo motoru gerçek ortamda birbirini etkilemeden kod yazacak adamın ellerinden öperim. Bu örnek bunun da ötesinde, aynı işi USB port dan mouse ile kontrol ediyorsun! İsteyene USB port kullanılmadan yapılmışının da simülasyonunu gönderebilirim.

kolay gelsin.

yazici67

Fazla iddialı olma :) Burada 18f4550 üzerine 20MHz de monolithic-multiprocessing kernel yazmış insanlarda var :)

hikko

Haklısın galiba!

Ama söylediğim şeyi internet ortamında yabancı sitelerde bile açık kod ieklinde bulamazsın, buldukların gerçek ortamda iş görmeyecek programlardır! Çünkü hepsini denemişimdir:) Fakat benim yazdığım kod ile uygulamalar yaptım, harika çalışıyor. Hatta hata bulmaları için başka arkadaşlara da denettim, gerçekten sonuç mükemmel!

yazici67

Bu konuda da sen haklısın :) Bunun gibi yaratıcı projeleri bulmak zor.Hatta yabancı sitelerde bile saçma sapan projeler görüyoruz.Kolay gelsin.

aydınD

merhabalar
bende c# ile servo motor kontrol yapmayı düşünüyorıum
yardımcı olabilecek döküman var mı sizde

aydınD

bu projenin c# arayüzünün kodları var mı elinizde
ben çalıştıramadım bir türlü
port bağlantı hatası veriyor
çok acillll