Pazar Günü Açık Elektronik Dükkanı

Başlatan vitruvius, 22 Ocak 2012, 00:56:32

vitruvius

Merhaba, Kadıköy yada Karaköy\'de, yada o civarlarda pazar günü malzeme alabileceğim bir yer var mıdır? Ldr alacağım.

Teşekkürler.

Flatron

Elektronikçi bulamazsanızda elektrikçilerde ,elektrikçilerde kapalı ise hipermarketlerin elektrik reyonlarında satılan LDR li gece lambaları var onlardan  alıp LDR yi sökebilirsiniz

Flatron

vitruvius

Anladım hocam, bunlar ne isimde satılıyor? Bir görseli var mı? Teşekkür ederim.

Flatron

Karanlıkta yanan gece lambası diye sorarsanız gösterirler,lambanın ön tarafındada zaten ldr için şeffaf alan yarım cm çapında bir göz var,LDR de hemen arkasında zaten , diğerlerinden böyle ayırd edebilirsiniz.
Ekleme:resim bulamadım malesef

vitruvius

Tamamdır hocam bu şekilde arasam da olur. Fiyatı o kadar da mühim değil bir adet lazım =) O markanın yanındaki yuvarlak kısımda ldr değil mi?

Hocam bir de ben bunu 5V ile kullanacağım. Çeşitli devreler mevcut, iki transistörlü, röleli v.s. Şu devre iş görür mü?

Flatron

:)
Evet ,demekki çinden kilosu 4 dolara falan geliyor sanırım  :)
Devrenin işinizi görmesi lazım.Devre ilk anda çalışmazsada devredeki potu ayarlayarak (işık şiddeti ayarını yaparak) transistörü iletime geçireceksiniz

Flatron

Rica Ederim
http://youtu.be/T80kZDq9y34
20.saniyedeki bina sanırım sadece elektronik için galiba
Çindeki dükkanları görünce bi tuhaf oldum  :D

Flatron

:)
Buradada Çinde çalışan işçilerin hayatını anlatıyor
günde 16 saat 7 gün çalışıyorlar ve bazende fazla mesaiye zorlanıyorlarmış
http://www.youtube.com/watch?v=xVuScVCF1Ws&feature=related

vitruvius

Tam ben bahsedecektim Nike\'ın durumundan linkte o varmış =) Yakında onlardan da biri kendi yakar, isyan başlar  :)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın