pc power ile hem pc yi hemde amfiyi çalıştırmak için filtre

Başlatan acartacettin, 19 Ocak 2012, 12:37:37

acartacettin

pc power ile hem pc yi hemde amfiyi çalıştırmaktayım bütün telssiz frekansları amfiye karışıyor ve acayip distorsiyon oluşuyor güzel bi filtre devresi arıyorum genelde oto amfilerin içinde oluyor bu filtre bilen varsa paylaşırsa makbule geçer

asma

Sorununuzu netleştirirsek çözüm kolaylaşır.
Amfinizi besleyen kablolar, ses girişinde kullandığınız kablolar ve hoparlör kablolarınız ortamdaki yüksek rf sinyalleri için anten görevi görür. Sizin duyduğunuz mandal sesi mi, konuşmalarıda duyuyormusunuz.
Konuşmaları duyuyorsanız bu vericinizin genlik modülasyonunu kullandığını gösterir. Eğer fm modülasyonunu çözüyorsa ki bu mantıklı olmaz ve bu yüzden mantıklı çözüm bulamayız. (ben bilmiyorum)
İkinci bir sorun için dikkatinizi çekmekmek isterim. PC nizin 12volt hattında oluşan rf sinyalleri yükseldikçe bilgisayarınızın zarar görme ihtimali artacaktır. Ne tip bir amp. kullanıyorsunuz bilmiyorum, küçükse kasa içinde genişletme slotlarının bulunduğu yere monte edebilirsiniz. Harici ses girişi ve hoparlör çıkışlarınız olur. Yada bağımsız besleme kullanın, ses giriş ve besleme girişlerinde filtre ve blandajlı kablo kullanarak çözüme gidelim.
PC ses çıkışını yüksek kullanıp amp. girişindeki potu kısmak en basit yoldur.  ;) Etkisi bize fikir verir.
Kolay gelsin.

acartacettin

kasanın içinde tda 1554q var telsiz konuşmaları geliyor baya net okulda dersini almıştım rezonansla ilgili bidurum bir kondansatör bi bobinle frekansları filtre edebiliyorduk böle bi devre yokmu bildğiniz

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın