Adaptör voltaj düşürme yardım?

Başlatan aegeanxtr, 19 Ocak 2012, 00:56:51

aegeanxtr

Selam arkadaşlar elimde 1 adet 20 volt 4.62 amper 90 watt laptop adaptörü var. Ben bunu amper de kayıp olmadan 19.5 volta düşürmek istiyorum. önerisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

asma

Merhaba
Aslında 19,5Volt çalışma gerilimi olan her neyse 20voltta da çalışır diyecem ama siz beğenmiyeceksiniz.
Çıkışa seri 6amperlik bir diyot bağlarsanız 19,3~19,4Volt gibi bir voltaj elde edersiniz ve hava aldıktan sonra ısı problemi olmaz, kullanırsınız.
Cihazın içini açıp kontrol entegresini ve geribesleme dirençlerini tespit edersiniz. Küçük bir dokunuşla istediğiniz voltaja ayarlarsınız. (yardımcı oluruz)
Seçim sizin, kolay gelsin.

Adnancoskun

Aslında 19,5Volt çalışma gerilimi olan her neyse 20voltta da çalışır diyecem .
aynen katılıyorum
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

aegeanxtr

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. kendi adaptörü tam 19.5 volt veriyo ve sorunsuz çalışıyor. cihazın içini açmak derken adaptördenmi bahsediyorsunuz? adaptörun ya da laptopun içini açabilirim sorun değil fakat nereye müdahele edip 19.5 volt elde edeceğimi anlatırsanız sevinirim. Ayrıca 6 amprlik diyodu seri bağlayıp denedim yine olmadı Tam 19.5  volt elde etmem gerekiyor.

acartacettin

yukarıda söylenmiş bitane 6a silisyum diyotu jakın + girişinden bağlarsan 20v otomatik 19.4 olur olmuyorsa germanyum diyottur 6a lik germanyum diyotta yok diye biliyorum 19.5 u almak istiyorsan dirençten başka çaren yok bi direnç hesapla derim ama 0.1v hiçbirşeye zarar vermez  en iyisi diyot bağla

aegeanxtr

Alıntı yapılan: acartacettin - 19 Ocak 2012, 21:26:37yukarıda söylenmiş bitane 6a silisyum diyotu jakın + girişinden bağlarsan 20v otomatik 19.4 olur olmuyorsa germanyum diyottur 6a lik germanyum diyotta yok diye biliyorum 19.5 u almak istiyorsan dirençten başka çaren yok bi direnç hesapla derim ama 0.1v hiçbirşeye zarar vermez  en iyisi diyot bağla
diyot ve direnç ile denedim sonuç alamadım benim başka bi şekilde bu voltajı düşürmem lazım.

aegeanxtr

ilginiz için teşekkür ederim arkadaşlar. Sonradan öğrendim ki orjinal adaptöründe laptopa sinyal gönderen ve kendini tanıtan bir devre varmış. Yani benim uğraştığım adaptörde o özellik olmadığı için şarj etmiyormuş. Artık orjinal bi adaptör alcam :)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın