basit ledli kalp

Başlatan mustafa_sahin, 17 Aralık 2011, 14:13:18

mustafa_sahin

http://www.youtube.com/watch?v=lOO_o6DNfIA&feature=youtu.bemerhabalar,555\'in sink ve source akımlarını kullanarak ledlerle kalp devresi yaptım,555\'in çıkışı \'1\' olunca iç led grubu,\'0\' olunca dış led grubu yanar,ekte baskı devresi,resimleri ve videosu mevcut,
baskı devreyi express pcb de çizdim,bu arada çıktı alırken file-print-top layer ve bottom layere tik atın,yapmak isteyenlere kolay gelsin =)

metinfurkanarslan

hoca malzeme listesi varmı ya bide bu yollar filan nasıl olcak bi devre şeması varmı sadece baskı devresi koymuşsun ama bana yollayabilirmisin?

mustafa_sahin

3mm kırmızı mantar led             x 42
330 ohm 805 kılıf smd direnç     x 21
555 smd                                    x 1
47k 805 kılıf smd direnç             x 1
33k 805 kılıf smd direnç             x 1
100uF d kılıf smd kondansator  x 1
33uF d kılıf smd kondansator    x 1
besleme için standart nokia şarj cihazı
devrenin şeması yok,baskı devreyide nasıl çıkaracağını yazdım,express pcb programında ekteki kalp smd yi aç.file menüsünden top layer ve bottom layere tik at ve direk çıktı al,yeterince basit bir devre zaten,

metinfurkanarslan

eyvallah saolasın da devre şeması olmadan nasıl yapıcam sıkıntı orda sen diyonki tak lehimle al sana kalp:)))

mustafa_sahin

devrenin şeması yoktu,zaten baskı devresi çizilmiş neden şemaya ihtiyaç duyuyorsun?
senin için birşeyler çizdim,ekliyorum

metinfurkanarslan

paralel bağlıyorum ledleri parlaklıkları düşüyo seri bağlıyorum yine olmuyo yardımcı oldun eywda yapan yokmu bu devreyi ya ne güzel çalışıyo mükemmelde yanına *24 yazmışsın onu nasıl koycam kaç gündür uğraşıyorum yapamadım abicim ya kafayı sıyırcam

Evliya-ı_Rap

güzel proje bende yapmak isterim böle bi çalışma yapmayı...tebrik ederim..:D

mustafa_sahin

Alıntı yapılan: metinfurkanarslan - 27 Mart 2012, 01:19:33paralel bağlıyorum ledleri parlaklıkları düşüyo seri bağlıyorum yine olmuyo yardımcı oldun eywda yapan yokmu bu devreyi ya ne güzel çalışıyo mükemmelde yanına *24 yazmışsın onu nasıl koycam kaç gündür uğraşıyorum yapamadım abicim ya kafayı sıyırcam

direk baskı devreyi bas ve montajını yap. 3.7v standart nokia şarj cihazına bağla.forumaki en basit devre bu.ben 3 tane yaptım.sorun olmadı,şemayla filan uğraşma.

ApoAtes

Bu devre için bana baskı devreyi verebilecek var mı ? Siyah olarak istiyorum yalnız :) Yollar vesaire.

Xdsl04

Alıntı yapılan: mustafa_sahin - 17 Aralık 2011, 14:13:18http://www.youtube.com/watch?v=lOO_o6DNfIA&feature=youtu.bemerhabalar,555'in sink ve source akımlarını kullanarak ledlerle kalp devresi yaptım,555'in çıkışı '1' olunca iç led grubu,'0' olunca dış led grubu yanar,ekte baskı devresi,resimleri ve videosu mevcut,
baskı devreyi express pcb de çizdim,bu arada çıktı alırken file-print-top layer ve bottom layere tik atın,yapmak isteyenlere kolay gelsin =)

Mustafa Kardeş buradaki ledlerin kutuplarının nasıl belirleneceği yani hangi uca - hangi uca + geleceğini levha üzerinden nasıl tayin edebiliriz? Şu + - konusunda sıkıntı yaşıyorumda

Şimdiden teşekkürler :)

Adnancoskun

Dairenin kesik tarafları - uç...
 resme göre - uçlar hep yukarı gelmiş.
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

Xdsl04

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 04 Temmuz 2014, 15:16:14Dairenin kesik tarafları - uç...
 resme göre - uçlar hep yukarı gelmiş.

Kapasitörler için nasıl yapıyoruz peki Usta

Adnancoskun

elektrolitik kapasitörlerde çizgili taraf - kutuptur.

Xdsl04

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 10 Temmuz 2014, 13:00:49elektrolitik kapasitörlerde çizgili taraf - kutuptur.

Buda tamadır, bi 555 kaldı o ufak cihazı nasıl koyarız oraya, ayrıca şemada da görebilirsin a ve b noktaları var, onları tel çekip birleştirecek miyiz yoksa öyle açık mı kalacaklar

Adnancoskun

Xdsl04

Ben alırken smd olarak belirtmedim, değiştiririm o zaman. O 'a'  'b' noktaları hakkında ne yapmalıyız fikrin varmı?

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın