2 adaptörün akımlarını birleştirmek istiyorum (yardım)

Başlatan ibrahim1661, 13 Aralık 2011, 23:15:08

ibrahim1661

merhabalar.
Bende 2 tane adaptör var. Biri 12v  2,9 A diğeri ise 9,5v .1,5 A . bu 2sinin akımlarını birleştrirmek istiyorum. acaba mümkün mü münkünse nasıl olur? Ayrıca akımlar birleşecek fakat volt birşeymeyecek, Birleşimlerinin voltu nasıl olur ve nasıl birleşir?

yazici67

İşi analog elektrik uzmanlarına bırakmakla beraber farklı voltajlarda iki kaynağı birbirine bağlayamazsın.
Birbirlerine zarar verirler zaten paralel bağladığındaki net voltajı hesaplarsan 3 voltluk bir kısadevre olayı (?) görürsün.
Tabii belki gerilim düşürülerek vs. halledilebilir.Dediğim gibi işi analog elektrik uzmanlarına bırakıyorum.

parametre

Alıntı yapılan: ibrahim1661 - 13 Aralık 2011, 23:15:08merhabalar.
Bende 2 tane adaptör var. Biri 12v  2,9 A diğeri ise 9,5v .1,5 A . bu 2sinin akımlarını birleştrirmek istiyorum. acaba mümkün mü münkünse nasıl olur? Ayrıca akımlar birleşecek fakat volt birşeymeyecek, Birleşimlerinin voltu nasıl olur ve nasıl birleşir?
Sorununda bir sacmalık var ama soyle bir çozum yaparsanız eğer istediğiniz farklı usulde gerçeklesecektir
adaptorunuz
1- dogru akımsa
a-12 v 9 volta dururseniz
b-9,5 voltu 12 volta cıkarırsanız
olur

ibrahim1661

Yani voltları ve amperleri farklı 2 dc adaptörü birleştirmek saçmalık mı ?
İlginiz için teşekkürler

yazici67

Ona şaçmalık demeyelim de birkaç farklı yöntem gerektiriyor.Yani tam verim alamazsın.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın