Pic16f877 : ADC ile LCD Ekranda Bilgi Okuma

Başlatan benacu, 12 Aralık 2011, 17:46:38

benacu

Merhaba arkadaşlar.4 adet buton var . Bu butonlardan hangisine basılırsa,basılan butonun gerilim bilgisi 2x16 lcd ekranda nasıl gösterilir ? ADC aracılığıyla bu bilgi nasıl okunur ? Şimdiden teşekkürler

yazici67

Biraz daha açık anlatabilir misin ? Yani butonun on off konumu dijitaldir.Gerilim miktarı analogdur.Sen diyorsun ki aynı anda hem dijital hem analog bir pin olsun.
Ya da rutin olarak 4 butonda kontrol edilecek.0 volttan farklı bir değer elde edildiğinde LCD ye yansıtılacak değil mi ?

benacu

16f877\'nin içindeki ADC\'ler kullanılarak, bu 4 adet butonun gerilim bilgisi okumalıyım üstadım.LCD\'nin üst kısmında hangi butona basıldığı yazacak, alt kısımda ise butona basıldığı andaki gerilim değerini okutmalıyım. Ayrıca her butona basıldığında led yanacak.Programı yazmamda sıkıntı var , bir türlü derleyemiyorum sürekli syntax hatası alıyorum .İlginize çok teşekkür ederim üstadım, esen kalın...

yazici67

Sen bana yazdığın kodu at.Önümüzdeki iki gün bakamayacağım ama sonrasında incelerim.

benacu

burada gerekli bilgiler var , yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.bu proje acilen yetiştirmem gereken bir projeydi ...teşekkürler.

yazici67

benacu

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın