Proje Yardım.(Isı ve nem değerlerini seri port aracılığı ile pc\'ye aktarma)

Başlatan fredx, 23 Kasım 2011, 23:10:00

fredx

Merhabalar benim projem ; Isı ve nem \'i  seri port aracılığıyla bilgisayara aktarma monitörleme..

Biraz araştırma yaptım ve Sht11 sensörü ile yapılıyor sanırım.Sht11 sensörünün olduğu devre seri porttan (Rs232) verileri pc\'ye aktarma

Pc\'de de bu verileri gösteren program lazım sanırım .. Bu proje hakkında bilgisi olan bana yardım edebilirmi..

Araştırıp bulduğum şemayı altta sunuyorum.

tulay;_emin

benim projem bi ortamın nemini algılayıp belli bir değerde tutabilecek devre yapama gerek.netten baktığıma göre sht11 nem sensörü kullanılıyor genelde ve pıc 16f628 kullanılıyor lcd ekranda nem göstersin benim istesiğim oran örneğin %85 te tutsun nemi istiyorum bu değerin üstüne çıktığında bi röle çeksin ıstıcı devreye girsin altına indiğinde ise diğer röle çekip buhar makinası devreye girsin istiyorum devre ve devrenin pıc kodları lazım yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler iyi günler finaller başlıyor bide bununla uğraşıyorum okul uzayacak yapamzasam..

server24

bu component seri arabirimle sorunsuz calısırmı bilmiyorum ama
ornek sema var
sitede
pcb tasarımı da var .setuğ dosyasınıda indirip calıstırabilirsin.ben denemedim ama  sitede buldum sadece:)
http://www.xlentelectronics.nl/SHT11/SHT11_Schematic.htm
ama componentin pdf dosyasını detaylı okumanızda fayda var bence

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın