notebook invertöre 5v çıkmıyor _?

Başlatan XgumA, 02 Kasım 2011, 13:22:23

XgumA

yanlış takılan invertör den sonra ekranın led yanmıyor ama ekranı baş bir notebook takınca çalşıyor sorun yok yeni invertör de aldım gene olmadı anakart üzerinde görüntü soketinin yanında bir çok entegrede 3.5v çıkmaktadır bir kaçına hiç enerji gelmemektedir.Çalışmayınları takip eden en uç noktada üstünde \" K \" yazan bir entegre gördüm ölçmeye çalıştığım hiç bir sonuç alamdım sizce sorun neydedir.?


Tskler...

sea


XgumA

sigortamı bilmiyorum ama 3.55 v çıkarmayan c12 buldum sanırsam kondansatör bunu değiştirtim şu an çalışıo ama bu sefer şöle bi sıkıntı oluyo enerji verdim gibi pc açılıyor inş ilerde bi sorun yapmazilginiz için tskler

sea

kondansatorü çıkarıp yerine smd direnç mi taktın :) ya da I/O ic\'si gümlemiş de olabilir. otomatik start alması pek hayra alamet değil.

erpay

Oraya capacitor takman direk açılmasını sağlamş olabilir. Çıkardığın parçanın capacitor olduğuna emin misin ?
Bir de çıkardığın parçanın bozuk olduğuna emin misin sağlam parçayı da çıkarmış olabilirsin.


erpay

capacitorse madem sığası ve voltajı ney ve bozuk olduğundan emin misin yukarıda denildiği gibi sigortadan dolayı da olabilir.

sea


enter

Belki sorunu çözmene yardımcı olabilir. Ölçü aletiyle bir ölçün, inverterin çıkışında 30-50 hz\'lik bir bilgi okuman lazım. Yabancı bi forum sitesinde görmüştüm.

sea

Alıntı yapılan: enter - 12 Kasım 2011, 19:47:14Belki sorunu çözmene yardımcı olabilir. Ölçü aletiyle bir ölçün, inverterin çıkışında 30-50 hz\'lik bir bilgi okuman lazım. Yabancı bi forum sitesinde görmüştüm.

30-50 hz okuyamadığı kesin

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Resistor Türkçe nasıl yazılır (küçük harf ile yazınız):
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın