Lcd arızası

Başlatan serdar36, 31 Ekim 2011, 21:18:50

serdar36

Bugün ikinci el samsung scynmaster710 lcd monitör aldım.Eve geldim kasaya taktım ama görüntü yok.Data kablosu takılı değilken florasanlar yanıyor,no signal yazısı görünüyor ,power yeşil yanıyor data kablosunu taktığımda florasanları kapatıyor ekran simsiyah.Kontrol düğmeleri işlevsiz.Işık düğmesinden ayar yapılmıyor.
Data kablosu sağlam denendi.

gevv

monitörü başka bilgisayarda denediniz mi ?  ya da bilgisayara başka monitör bağlayıp denediniz mi ?

serdar36

enter

VGA kablosunda kırık olabilir (büyük bir ihtimal). Başka bi kablo ile deneyin.

oldurenkafiye

Kablonun sağlamlığından emin iseniz vga kart arızası gibi görünüyor pin sayısını ve çalışma voltajına uygun bir kart temin edip deneyin. gerçi aynı soruna invertör kartındaki oz ile başlayan entegrede sebep olmuştu ama şimdiye kadar tamir ettiklerimde genelde vga kartında sorun oluyordu.

megamehmet

Tipik bir video kartı arızasıdır. Ben OSD\'si çalışan ama data kablosundan sinyal gelince aynı şekilde resmen kapanan monitor gördüm. Video kartını değiştirince sorun ortadan kalktı. Video kartını nerden bulacağız derseniz, başka monitorun video kartını voltajlarını ve diğer sinyal uçlarını bularak ve soketlerini uyarlayarak uyduracaksınız. Voltajlar genelde 12,5 ile 15 volt  arası ve ayrıca 5 volt olarak aynıdır. Bunların dışında zaten tek sorun tuş takımını uyarlamaktır. Ben Benq kasasına beslemesi Samsung video karto Philips olan bir monitor yerleştirdiğimde en çok tuş takımında uğraşmıştım. Mesela ışık açma ve kısma uçları aynıydı ama 1 k dirençle şaselendiğinde açıyor, aynı uç 10 k ile şaselendiğinde kısıyordu. Bunu çözene kadar anak ağladı çünkü philips tuş takımı ortada yoktu :))) Mecburen phlips tuş takımının uçlarını Benq tuş takımına bağladım.

emrahbayram

benim evdeki aynısı böyleymiş deneme yaptım sonuçu aldım monitor data ucu dişli erkek kablosu temasız var monitor bazen açılır bazen açılmaz data kablosu oynarsa monitör kartı transistör arıza olmuş en iyisi tv tamiri servise yaptırın fiyatı anlaşma yapınız ömür boyu kullanırsın

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın