Ana içeriğe git
Konu: Acil Yardım! Devrem Yarım Kaldı (6279 Kez okunmuş)

Ynt: Acil Yardım! Devrem Yarım Kaldı

Yanıt #15
 

kaliteli ama ucuz bi şekilde devrelerimi nasıl beslerim acaba ilk devrem ve hiç elektronik bilgim yok yardımcı olursanız.( 3 tane bu devreden var 35v 4a bir devre için )

Ynt: Acil Yardım! Devrem Yarım Kaldı

Yanıt #16
O web sitesinde besleme katının resmi var iyice araştırırsanız şemasınıda bulabilir,yada ana sayfada iletişim linki var orada sorularınıza da cevap verebilirim diyor.Yani devreyi yapana sorabilirsiniz.

Ynt: Acil Yardım! Devrem Yarım Kaldı

Yanıt #17
köprü diyot ve yüksek sığalı kondansatörler yeterli falan gibi bir şeyler söylemiş

Ynt: Acil Yardım! Devrem Yarım Kaldı

Yanıt #18
flatron bana yardımcı olabilirmisini benim elektronik deneyimim pek yok yabancı dilimde yok ama iyice araştırdım 4a 35v lik sitede yayınlanan devrenin trafosu güç kaynağı filan baktım ama bulamadım biraz yardımcı olabilirmisin mesela köprü diyotlarını bile nasıl bağlıyacağımı yada nasıl bir diyot alacağımı bile bilmiyorum hobi amaçlı ilgileniyorum kendimi geliştirmeye çalışıyorum şimdiden teşekkürler.

Ynt: Acil Yardım! Devrem Yarım Kaldı

Yanıt #19
Taha
Yardımcı olmasına olayımda da ancak sizde köprü diyotu bağlamayı bilmiyorum diyorsunuz 3 eksenli CNC sürücüsü yapmaya kalkıyorsunuz.Kusura bakmayın ama bu \"Ayağımın altındakine  gaz pedalı deniyormuş benim bu arabayı 130 km ile sürmem gerekiyor\" demeye benziyor.
 Yada elektronik konusunda kim ne kadar bilgili acaba bu forumda kaç tane \"Sazan\" var diye kontrol etmek istediniz
Çünkü köprü diyot bağlamasını bilmeyen biri nasıl oluyorda 3 eksenli CNC driverın bir kartını tamamlıyor diye bir soru akla geliyor.

Önce ne yaptığınızı  izah edin fotoğraflarını koyun ondan sonra yardımcı olabilirim.Çünkü önce bu işe ne kadar saygı duyduğunuzu,ne kadar emek verdiğinizi gösterin,ben de size ne kadar yardımcı olabileceğimi göstereyim.

Kolay Gelsin

Ynt: Acil Yardım! Devrem Yarım Kaldı

Yanıt #20
flatron yazdıklarımı inceledim ve bana ayit resim olmadığını sorulardan başka bişey olmadığını gördüm teşekkürler.

Ynt: Acil Yardım! Devrem Yarım Kaldı

Yanıt #21

sonuçta devre bana ayit değil projesi olan devreler bana lego gibi geliyor sadece parçaları plana göre yerleştireceksin belkide benim el yeteneğim fazladır çocukluğumdan beri biyerleri boş boş lehimlemekle başladım sonra boş boş lehimleyene kadar devre yapayım dedim internette elektronikle ilgili araştırmalar yaptım bi kaç basit devre yaptım şimdide bunun üzerinde çalışıyorum devreler çalışıyor güç kaynağı lazım sadece ilk yapışım bu devreyi.

Ynt: Acil Yardım! Devrem Yarım Kaldı

Yanıt #22
sayın flatron en kısa zamanda onlıne olmanı bekliyorum.

Ynt: Acil Yardım! Devrem Yarım Kaldı

Yanıt #23
Merhaba!
Devreyi biraz inceledim. Devrede AC gerilim ile çalışacak birşey yok. ve AC akımı DC cevirebilecek bir diode ve Capacitorde yok.CNC devrelerinde kullanılan Step motorlar DC Gerilim ile çalışır. Orada 50 veya 35 volt yazan değerler Step motorun çalışma voltajıdır. Ama birebir aynı olmasına gerek yok 12V\'da verseniz step motor gene çalışır.
35V 4A güç kaynağı yapmak istiyorsanız sizin yapabileceğiniz en basit devre LM338 Regulator olabilir. 1.2V 32 volta kadar ayarlanabilir. ve MAX 5 Amper Akım çekebilir. Senin bu devreyi 35V veya üzeri bir trafo ile kullanman gerekir.

Başarılar...