bir SD veya MicroSD kart emülatörü yapmak [Tartışma]

Başlatan ControL, 19 Ekim 2011, 06:38:52

ControL

SD ve MicroSD kartların veri depolama kapasiteleri, yazma ve okuma band genişliklerinin sınırlı olduğunu biliyoruz
Depolama kapasiteleri için:
sdHC = High Capacity
sdXC = Extended Capacity
gibi sürümleri var ve yazma hızları için ise:
Class 2 = 2 MB/s
Class 4 = 4 MB/s
Class 6 = 6 MB/s
Class 10 = 10 MB/s
gibi yazma hızı sınıflandırmaları var

Örneğin 4GB Class 10 kart ile HD video çekimi yaparak 10MegaBayt/Saniye (bit değil) yazım hızına ulaşabiliyorsak depolama birimi çabuk dolacaktır
4GB=4096MB
4096MB/10MB=409,6 Saniye kayıt yapılabilir

Konunun içeriğini tam olarak anlatabilmek adına: SD Kart okuyucu bir birimi değil SD Kart\'ın kendini emüle etmekten bahsediyorum.
SD adaptörü ve ara kablo ile yapılacak olan emülatör devresinden geçerek bilgisayarın usb birimini üzerinden yada başka bir port üzerinden kayıt yapmak gibi?

Ne yararı var 64GB kartlar var ne uğraşıyosun ki gibi cümleler gelebilir belirteyim elektronik hobi benim için ve şimdiden cevaplarını vereyim:
1. Band Genişliği: 10MB/s üzerine çıkılabilir emülatörü kullanan cihazın donanımına bağlı olarak.

2. Veri Kapasitesi:
bazı sd kart okuyuculu cihazlar 8gb dan yukarı çıkamıyor bazıları 16gb bazıları ise 32gb 64gb gibi gidiyor
8GB lık bi cihazı ele alsak 8GBlık 10 adet imaj oluştursak bilgisayar üzerinde emülatör yazılımı sırayla bu imajlar doldukça değiştirse zaman kaybı olmaz.

Bu bahsettiğimi sistemi aramaya çalıştım fakat pek bişeye rastlayamadım
bu sistem kanımca ARM tabanlı mikro işlemciler yada veri yolu hızı yüksek bir mikro işlemci kullanılarak yapılabilir.
bu bahsettiğim sistemi kurabiliceğim bir mikro işlemci tavsiyesi olan varmı?
son olarak yapılabilir yada yapılamaz gibi nedeniyle birlikte görüşlerinizi almak isterim iyi forumlar  :)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın