nereden başlamalı

Başlatan kijthae, 08 Ekim 2011, 19:24:14

kijthae

An itibariyle bu konuya sarmış durumdayım. Biraz da cahil cesaretiyle amacım TV\'ye bağlanan basit bir bilgisayar yapmak desem komik olur muyum ? Şaka bir yana çocukken oynadığım elektronik setler dışında hiç bir bilgim yok. Nereden başlamalıyım ? Evimin bir odasını bu işe ayırmak istiyorum hangi aletleri temin etmeliyim ? İnternette temel bilgileri bulabileceğim siteleri önerebilirmisiniz? Elektronik devlereler yada isimleri neyse Karaköy\'den mi temin edilir ? Profyosyonel ( para kazanma ) bir amacım yok sadece hobi olarak yapacağın , birazda genel kültür olsun.

Sorular çok saçma gelebilir hiç araştırma yapmadım bulduğum ilk foruma yazıyorum bağışlayın ama bir yerden başlamak gerek değil mi ?

tahir549

tv kartınızdan tv ye görüntü aktarımı yapablirsiniz tvye scarttan veya s-video girişinden ayrıca ses kartınızdanda tvye ses aktarımınıda ayrı bir kalo ilede yapabilirsiniz örneğin ben tv ye görüntü aktarıyorum ama ses sistemim var 4+1 onu kullanıyorum ayrıca tv den ses çıkmıyor  hobi amaçlı elektronikle uğraşacaksaız kadıköyde karaköyde  malzemeleri kendiniz lehimleyip çalıştırabileceğiniz hobi kit devreleri var arızalı cihazlarıda kurcalayabilirsiniz bu şekilde temel elektronil bilgisi elde eder kendinizide geliştirebilirsiniz

Caos

Tv girişinde uydu veya skart girişi yoktu Eski aterilerin önüştürücüleri üzerinde biraz değişiklik yaparak Tv-uydu bağlanır hale getirdim Belki bu sana bi fikir olur yardım etmek istedim bi dene derim
Ya bir yol Bulacağız, Ya bir Yol Açacağız....

vandalx

hobi olarak tv yi bilgisayara bağlamak... e yani yapılıyor biliyorsun. eğer elektronik hobiyle ilgilenmek istiyorsan hobi devreleri hobi projelerini araştırmalısın.
başlangıç için uçuk projeler, yeni devrimler yaratmak yerin yapılmışı tekrarla ve tecrübe kazan.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın