pc ön panel kulaklık ve mikrofon girişi hakında yardım

Başlatan onurx5, 05 Ekim 2011, 14:50:03

onurx5

selamun aleyküm sayın hoclarım ben siteye yeni üye oldum bana ön panel kulaklık ve mikrofon girişi hakında yardım ededebilirmisiniz proteusta çizilmiş basit bir baskı devre istiyorum ben eski bir bilgisayaradan söktüğüm paraçanın  küçünü yapmaya çalıştım ama olmadı siz bir yardımcı olursaısn çok sevinirim resimde ölçüler var pilaketin boyu eni ölçüleri filan var bir yardımcı olursanız sevenirim selametle...
resim

onurx5

ben bu boyutlarda bir basit bir baskı devre istiyorum yardım edebilecek biri yokmu ???

onurx5

arkadaşlar bu ebatlarda bana bir kulaklık ve mikrofon girişi baskı devresi vere bilirmisiniz selametle

onurx5

yukarıdaki resim gibi bir baskı devre verebilecek biri yokmu sayın arkadaşşalar kasanın kulakluk ve mikrofonu çalışmıyor resimdeki ebatlarda bir devre verebilirmisiniz lütfen allah rızası için selametle

asma

Nasıl bir aciliyettir ki bir öğleden sonra (ilki 5 dakika sonra) üç mesaj yazabiliyorsun.
Verdiğin ölçüler yetersiz. Resimde gözüken pembe yeşil jaklardan elinde varsa ve yine resimdeki kasaya takmayı düşünüyorsan bilinmesi gereken o jaklar 3,5mm stereo jack içindir. Montaj ölçüsü delik merkezinden ölçülmelidir. Muhtemel ölçü 12,7mm olup inç olarak hesaplanır ve baskı devre çizilir. Delikli pertinaks kullanabilirsin. İki dişi jak herhangi bir pini referans alınıp diğerinin aynı pini (ayağı) 5 delik yan tarafına gelecek şekilde monte edersen tam ölçüyü elde edersin. Elektrik bağlantısı ise orjinaline uygun bağlaman yeterli. (delikli pertinaksta her delik arası 2,54mm dir)
Senin verdiğin ölçüde dış ve iç ölçünün farkından (21-8) jakın plastik koruyucuyla bereber çapının iki katını buluruz ki buda pek işe yaramaz. Bu hesapla 14,5mm iki jak arası (merkezden merkeze ölçü) çıkıyor.
Bu ölçüyü tam vermezsen, kullanılacak jakın ölçüsü olmazsa , elektrik bağlantısı için şema yoksa...
Feel Hurricane yada falanca marka,model kasamın ön ses girişlerinin başına bir iş geldi aynısını yapmak istiyorum diyebilirdin.
Ya da bekler durursun.

\'Sabrın sonu selamettir\'

onurx5

hocam tam üstüne bastınız \'\'feel hurricane 2\'\' kasanın modeli ses girişinin aynısını yapmak istiyorum  acalceleci davrandığım için özür dilerim kusura bkmayın yardımcı olabilir misiniz acaba? kaç gündür aryorum birde okul var tabi ünüversiteye gidecem o yüzden aceleci davrandım yok\'sa acele etmezdim bu kasanın baskı devresini bana vere bilir misiniz? selametle teşekkür ederim şimdiden

onurx5

Alıntı yapılan: asma - 06 Ekim 2011, 14:40:14Nasıl bir aciliyettir ki bir öğleden sonra (ilki 5 dakika sonra) üç mesaj yazabiliyorsun.
Verdiğin ölçüler yetersiz. Resimde gözüken pembe yeşil jaklardan elinde varsa ve yine resimdeki kasaya takmayı düşünüyorsan bilinmesi gereken o jaklar 3,5mm stereo jack içindir. Montaj ölçüsü delik merkezinden ölçülmelidir. Muhtemel ölçü 12,7mm olup inç olarak hesaplanır ve baskı devre çizilir. Delikli pertinaks kullanabilirsin. İki dişi jak herhangi bir pini referans alınıp diğerinin aynı pini (ayağı) 5 delik yan tarafına gelecek şekilde monte edersen tam ölçüyü elde edersin. Elektrik bağlantısı ise orjinaline uygun bağlaman yeterli. (delikli pertinaksta her delik arası 2,54mm dir)
Senin verdiğin ölçüde dış ve iç ölçünün farkından (21-8) jakın plastik koruyucuyla bereber çapının iki katını buluruz ki buda pek işe yaramaz. Bu hesapla 14,5mm iki jak arası (merkezden merkeze ölçü) çıkıyor.
Bu ölçüyü tam vermezsen, kullanılacak jakın ölçüsü olmazsa , elektrik bağlantısı için şema yoksa...
Feel Hurricane yada falanca marka,model kasamın ön ses girişlerinin başına bir iş geldi aynısını yapmak istiyorum diyebilirdin.
Ya da bekler durursun.

\'Sabrın sonu selamettir\'
sayın hocam ben bire bir aynısını yapmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? sizin değiniz gibi bekleyip duracam basit bir parça yüzünden 3 gün oldu bir netice almadım bir yardım cı olsanız selametle

asma

Verdiğin ölçüler yetersiz.
Resimde gözüken pembe yeşil jaklardan elinde varsa Montaj ölçüsü Muhtemel 12,7mm olup
  Delikli pertinaks kullanabilirsin.
Elektrik bağlantısı ise orjinaline uygun bağlaman yeterli.
Senin verdiğin ölçüde 14,5mm çıkıyor.
Bu ölçüyü tam vermezsen, bekler durursun.

Daha önce yazdıklarımı hatırlattıktan sonra;

Kusura bakma ben sana yardımcı olamam.

Ben feel hurricane II hakkında detaylı bilgiye ulaşamadım, elimin altında da bu kasandan yok.  ???
Sende önerimi veya yazdıklarımı dikkate almadıktan sonra geriye pek birşey kalmıyor.
Baskı devre çizmeyi bilen, iyilik sever müneccim bulana kadar beklemeye devam...

onurx5

hocam bendeki devre zaten yanlış çalışmıyor  ben sadece başka bir kasının çalışan jaklarının feel hurrcane2 uyarlamak istiyorum değiniz gibi eğer ölçü oysa bana başka bir kasanın feele uyarlıyarak vermezmisiniz devreyi selametle

onurx5

sayın moderatör değiniz gibi yaptım mm olarak hesapladım bir bakarsanız sevinirim umarım istediğiniz gibi olmuştur selametle yardımcı olursanız sevinirim

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın