picbasic windows7 de hex sorunu

Başlatan krmteknik, 05 Ekim 2011, 13:00:52

krmteknik

herkese selamlar sorun windows7 de hex dosyasını alamıyorum xp de sıkıntı olmuyor ama windows7 de sadece .pbp dosyasını veriyor ne yapmam lazım yardımlarınızı bekliyorum herkese kolay gelsin.

yazici67

Kullandığınız Windows 7 32-bit mi 64-bit mi? Windows 7 orijinal mi?
Çünkü bu tür programlar genelde 32-bit olur.Windows 64-bit ise uyumluluk sorunu olmuş olabilir.

krmteknik

usta windows7 32bit zaten 64bit de çalışmadığını biliyorum program çalışıyor ama derleme yaparken .hex dosyasını alamıyorum çalıştıran varmıdır acaba

TnisayG

baya bi zaman geçmiş ama aynı sorunu bende yaşadım günlerce kafa yordum.Yeni bir code studio indirdim winrardan çıkarmadan kurulumunu yaptım.Pic Basic klasörünüde direk C ye çıkarttım.Micro Code Studioyu çalıştırınca buldu pbp klasörünü olay tamamlandı

birde dosyayı kaydettiğin yerin ismi uzun olmamalı mesela ben D\'de bi klasör açtım onun içinde derliyorum hep bu tip bişey kullan derim D:/derlemeler gibi bi klasör kullanmanı tavsiye ederim.Masaüstü bile olsa derleme yapmıyor bazen

krmteknik

Öncelkle konuyla ilgili cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Kullandığınız pic basic pro nun versiyonu nedir yada link veya dosyayı gönderme şansınız varmıdır.

ibrahim626

eğer yazdıgın programın kaydettiğin yer uzak olursa yapabilir örn:   \"D:yeniklasor/ \"böyle bi kayıt yeri dene onun harıcınde herhangi bi hata varsa belki ondan da kaynaklanabilir programı yönetici olarak çalıştırmayı dene bi .

krmteknik

yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim sıkıntıyı çözdüm kayıt yerini dediğiniz gibi kaydettim .hex dosyasını aldım.  ;D

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın