Kondansatör seçimi nasıl olmalı ?

Başlatan slhdvc, 22 Ağustos 2011, 10:29:34

slhdvc

Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı Ramazanlar. PowerSupply\'de kullanmak üzere 330uf 200v ve 680uf 200v kondansatöre ihtiyacım var. Ama tüm aramalarıma rağmen aynı değerde ürün bulamadım. 330uf 400v ve 680uf 400v var. Volt değerlerindeki bu yükseliş devrenin çıkışını etkilermi bilmiyorum. Bir diğer sorunum ise ekranda boydan boya çaprazlamasına çizgiler dalgalanmalar yapan Powersuppyler hakkında. Bu işin aslı astarı nedir ? Elimde 10 adet 400w INWIN marka gerçek güç üreten Psu var tamamında sorun aynı. Gerekirse cihazın içinin detaylı resimlerinide gönderebilirim. Teşekkürler.

kaptan10

siz niçin değiştireceksiniz o kondansatörleri? voldaj düşük olmadıktan sonra yüksek olması kapasitede sorun çıkarmaz bahsettiğiniz kapasitörler girişteki kapastörler anladığım kadarıyla onlar kolay klay bozulmaz bence hatayı başka yerde aramalısınız ekran derken neyi kastettiniz anlamadım bilgisayar ekranındanmı bahsediyosunuz?

slhdvc

Bu bahsettiğim kondansatörler arızalı bir psu için lazım tepeleri şişmiş onlarla değiştireceğim. Fakat elimdeki diğer arızalı psu ların sorunu bilgisayar monitöründe dalgalanma yapması. İşin garip yanı elimdeki tüm psu lar aynı marka model ve hepsi aynı sorunlu. Dandik ürünler olsa kafa yormayacağım ama gerçek 400w psu hepsi.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın