4+1 yada 5+1 stereo ses sistemi yapmak istiyorum

Başlatan bihach, 09 Haziran 2011, 23:03:19

bihach

Merhaba arkadaşlar.
Beni bu aralar bi bas merakı sardı gitti. Ve bir ses sistemi yapmaya karar verdim. Siteyi ve forumu biraz araştırdım fakat bilgi eksikliğinden pek birşey anlamadım. Ben 4+1 yada 5+1 stereyo bir ses sistemi yapmak istiyorum. Tabi sağlama bi subwoofer dahilinde . Sağlam derken masamı zangırdatsın yeter. Nereden başlamam gerek. Bu arada maliyet olarak maks. 100 tl gibi bi miktar ayırabilirim. Öğrencilik hali. Cevaplarınızı bekliyorum . Başlangıç için pek mühim değil gücü falan yapmayı öğreniyim . Lütfen acil yardım :D ...

Bu arada unutmuşum  :S Elimde mintonun HTS-808 model bi ses sistemi var arızalı. Onun parçalarını değerlendirebileceğim , en azından subwoferını ve kasasını değerlendirebileceğim önerilerde bulunabilirseniz sevinirim.

Mintonun Özellikleri :

(Subwoofer) 5.25" (Kolonlar) 5x3"
Boyutlar:(S) 160x300x300mm (K) 98x124x90mm
Ağırlık: 6,5kg
Ayrılma: >35dB
Signal-to-Noise (S/N) oranı: >65dB
Distorsiyon: ≤0,5% (1KHz / 1W)
Frekans tepkisi:(S) 20 - 170Hz (K) 120 - 20.000Hz
Şık woofer ve kolon tasarımı
Subwoofer üzerinde On/Off, StandBy, Input, Normal, Pro-logic, Vol+, Vol- butonları
AC 230V / 50Hz

gevv

çıkışlar kaç w olacak

birde  neden mintonu tamir etmiyosunuz

bihach

Güzel soru . Mintonun sorununu çözemedim o yüzden yapamadım :D . İkincisi şimdilik ucuz ve işin mantığını kavrayabileceğim ölçüde bi ses sistemi olsa iyi olur. Yani uydular 10 w verse bile yatar bana . Tabi şimdilik. Subwoofer ise alabildiğine yüksek olmalı :D. ...

gevv

ekte tda2030 ile yaplmış 4.1 var    bass kısmında 2 adet tda2030 koprü bağlanmış diğer çıkışlara göre daha güçlü   bass filtreside devre üzerinde

pcb ve yerleşim planı bulunuyor tda2030 datasheet dosyasındaki şema kullanımış

tda2030 yerine lm1875 kullanabilirsin

http://www.youtube.com/watch?v=VIebYDZEYSg

devreyi, pcb çizimini hazırlayan: Voltahmet

bihach

Videoda gördüğüm kadarı ile güzel bi sistem malum sesi duyamıyorum. Bu proje nekadar masraf tutar. Vede evdeki subwooferi devresinden arındırıp bu sistemde kullanabilirmiyim. Vede gerekli malzemelerin bi listesi varsa elinizde verebilirmisiniz.

gevv

listeyi yerleşim planından çıkartabilirsiniz 

tda2030 fiyatı 1tl belki daha ucuz gerisini siz araştırın

bihach

Teşekkürler. Yarın elektronikçi abileri baya bi yorucam. Sizide yorduk inş bu porjeyi yapıp müjdeyi vericem...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın