Pic devrede DC güç kaynağı yerine adaptör kullanmak

Başlatan meko35, 20 Mayıs 2011, 23:42:13

meko35

herkese merhaba,
picf1628a kullanarak picten rb2\'yi tetikleyerek pc\'ye comporta veri gönderen bir devre yaptım.
pc\'ye göndermek için max232 kullandım. ayrıca rb2 tetiklendiğinde led yakıp söndürüyorum.
DC güç kaynağım 5v ile kullandım sorun yok, her tetiklememde led yanıp sönüyor ve pc\'de hyperterminal veriyi alıyorum. sonra devre 7805 ekledim ve DC güç kaynağımı 12V yaptım
yine sorun yok. 7805\'e 12v 2A lik bir adaptör bağladım. tetiklemediğim halde pc\'ye anlamsız karakterler geliyor. tetikleyince gelen anlamsız karakterlerde bir değişme yok, ama led yanıp sönüyor.
DC güç kaynağı yerine adaptör kullanmam için nelere dikkat etmeliyim.
şu an devre yanımda olmadığı için şemayı veremiyorum

iyi çalışmlar.

subram

turkvba

böyle birşey için şema ekleyin bence. daha net bilgiler alabilirsiniz.
kondansatör bağlamadığından dolayı olabilir.
ayrıca 7805\'i soğutmanı tavsiye ederim. 7805 max. 1.6-2.2 amper arası akım çekilebilir. gürültülerden dolayı böyle bir durum olabilir.

Adnancoskun

12 volt DC güç kaynağı ile 12 volt adaptör arasında ne fark var? DC güç kaynağından kastınız SMPS ve adaptör den amacınız basit trafo diyot ve kondansatör den oluşan bir güç kaynağı ise, evet SMPS ler batarya akımına yakın DC akım sağlar, diğer türlü doğrultmalarda r dalgalanma faktörü vardır, yani sizin dc olarakbildiğiniz çıkışın üzerinde çok küçükde olsa bir AC gerilim mevcuttur. yani batarya gibi bir dc akım vermez, dalgalanma faktörünü en aza indirebilmek için seri veya paralel regülatörler kullanılır.
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın