Bir Kaynaktan 4 adet çıkış almak ?

Başlatan flower, 26 Haziran 2009, 00:56:27

flower

Arkadaşlar Elektronikde yeniyim
Benim amacım 1 adet 22 V AC Transformatör den(20 Watt ın üzerinde olduğunu tahmin ediyorum)
4 adet çıkış almak için regüleli devre şeması arıyorum
sitede bulamadım
yardımlarınızı bekliyorum

bahtiyar

veni...vidi...vici..bici...

flower

Elimde 2 adet trafo var
bir tanesi 2*12V 4 w
diğeri ise tek çıkış 19V AC  (Wattını  bilmiyorum ama bayağı güçlü istediğim gibi) ( Eski Nokta Vuruşlu Panasonic marka yazıcının Trafosu)

yani toplam gücü 4 e bölecek 19/bölü 4 ya da 24/ bölü 4
artık hangisi randıman verirse..

mhoca

Yine istediğiniz voltajı yazmamışsınız. İsteğiniz net olacak ki cevaplar net olsun. Kullanım amacınızı da yazabilirsiniz. İyi çalışmalar.

flower

Daha önce farklı bir forum sayfasında yazmıştım

http://forum.donanimhaber.com/BENiM_iCiN_ZOR_SiZiN_iCiN_KOLAY_BiR_SORU?/m_32035430/tm.htm

Net birşey söyleyemeyeceğim ama bana gerekli olan 2 adet 6V ve 2 adet 12V sanırım işimi görür.
çünkü bunu kullandığım mıknatısın gücünü ancak çalıştırınca görebilirim

tekosis

Belgeselde izlemiştim, güneş panelleri ile bir bilgi de benden. ingilizce olduğundan çat-pat anladım diyeyim.İleride yapmak istedikleri şeylerden birisi de bir çeşit bakteri jel gibi bir ortamda saklanacak, bu jel düz bir zemine fırça yardımı ile sürülecek ve bu bakteriler sanki fotosentez yapar gibi güneş ışığından elektrik üretecekler. Belgeselde bununla ilgili yapılan deneyi gösteriyordu. Adamlar arabanın kaputuna bu hücreleri sürüp otomobillerin tamamını da bu sayede güneş paneli yapacaklar otomobiller zaten elektrikliye dönüyor vs vs.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın