notbook LCD ekranı sorunu yardım!!!!

Başlatan zew, 19 Nisan 2011, 11:47:44

zew

asus k50ıj marka notbook um var ve gayet normal çalışıyordu hiç bir sorunda yoktu ünüverste okudum yerden memleketime geldim yolculuk sırasında birşeyde olmadı geldimde notbook u açtım (ekran yeşil yazılar siyah )ve sağa doğru kayar gibi bir titireme resimde net görünmüyor
seri girişten başka bir monitöre bağladımda sorun yok görüntü normal olarak yansıyor fakat kendi ekranında birden böyle bir sorun çıktı kendi ekranında görüntü kırpınca da normal gösteriyor.uardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekür ederim.

asma

Merhaba
Ayarlarınızda hata yoksa LCD ekranınızda kalıcı bir hasar oluşmuş ve tamirinden çok değişimi daha mümkün görünüyor.
Moralinizi bozmak istemezdim ama titreme hasarlı bir parçayı çağrıştırıyor.
Garantiniz devam ediyor mu?
Ayarlar konusunu tekrar gözden geçirmenizi önericem;harici monitörde sorunsuz görüntü, ekran kartınızın sağlam olduğunu gösterir.  ;)
15.6 \"16:9 Geniş Format (1366 x 768) LCD Ekran HD
Şu bilgiye ulaştım netten değerleri kontroledermisiniz. Çözünürlük ayarı bağzı programarda değişebiliyor. Ben oyun oynarken bıraktığımda önce uykuya sonra st-by a geçen bigisayarımı açtığımda oyun görev çubuğuna inmiş, masa üstü karışmış buluyorum.  ;)
1280x800 benim ayarlarım. Masaüstü simgelerim sizinkinden küçük gözüküyor.
Benden bu kadar  ???  Herkesin bildiği bir arka plan ve açık küçük bir pencerenin gözüktüğü daha net resim belki daha bilgili arkadaşlar için kolaylık sağlar.
Kolay gelsin.

zew

teşekür ederim onuda denedim  ama olmadı bu yeşil ekran ve titreme işletim sistemi yüklenme bot anında bile böyle bu arada yaklaşık 4 senedir bilgisayara tamiri vs uğraşıyorum ama böyle bi sorunla ilk defa karşılaştım bana da ekran kartı ile lcd arasındaki sinyal transferi yapan kabloda sorun varmış gibi geldi ama takım çantam aletlerim üni okudum yerde kaldığı için müdahalede edemedim tekrar teşekür ederim yardımlarınızı bekliyorum .

zabun92

Aynı sorun bendede oldu  :) lcd data kablosunun menteşe kısmında şase kopması olmuş lehimleyice düzeldi

zew

galiba benimkide öyle bi sorun çünkü dün akşam kendiliğinden düzeldi bende sevindim ama sabah açtığımda gene aynı olmuş düzensiz aralıklarla tekrarladına göre ya kopma yada soğuk lehim var.

zew

paylaşım için teşekür ederim anlaşıldıki ekran ile anakart arasındaki kabloda bi sorun olduğu muhtemel zaten ekranın üst kısmından yatay olarak bastıırnca düzeliyor bunada şükür LCD bozulmasında en az 220 230 240 tl gibi fiyatları var zaten proje falan aldık ünüversiteden son dönem olduğu için bide bunun masrafı çıkmasın :)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın