Power LED Devresi Yardım

Başlatan Enjoyman, 29 Mart 2011, 13:42:34

Enjoyman

Merhaba.
En az 1 wattlık power led devresi yapmam lazım bir kaç devre buldum ancak ben. Kademeli yanmasını istiyorum.
Örn: 1.kademe 0.25w 2.kademe 0.50w 3.kademe 1w şeklinde hatta bir kademeyede yanıp sönme koyabiliriz.
Daha önce bulduğum devreleri yapıyordum ama nasıl tasarlarım bilmiyorum doğrusu yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim selamlar..

gevv

o  devrede  akım  sınırlama için bir direnç vardır (büyük ihtimal)  o   direncin  değeririni  değiştirin  mesela  direnç   3ohm  siz  bunu  üçe bölün  3 adet 1ohm  kullanın  anahtar yada komitatör ile seçimli yapabilirsinz

Enjoyman

Öncelikle Teşekkür ederim :).
Bu devreyi bisiklette kullanmayı düşünüyorum Ağırlığı ve büyüklüğü benim için önemli bu yüzden basit bir kaç tane devre buldum önerileriniz ne olur sizce hangisi yada bence şunu yap diyeceğiniz farklı bir örnek varmı ? besleme kaç olacak derseniz ben büyüklüğünün küçük olmasını istediğim için düşük olması daha iyi olacaktır.
1.mi

(Değerini değiştireceğim direnç R1\'mi R3mü ?)

2.mi

burnnotice123

MERHABALER BENDE POWER LED DEVRES ŞEMASI YAPMAK İSTİYORUM FAKAT DEVRE BULMADIM VE KANDİM YAPTIM SİZCE HANGİSİ DDAHA İYİDİR?

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın