adam bu dreksiyonu bilgisayara nasıl baglamıs anlayan varmı?

Başlatan pitonz, 05 Mart 2011, 16:19:14

pitonz

arkadaslar merhaba, ben bu aralar bilgisayarda kullanabilecegim bir direksiyon yapmak istiyorum. bir konu buldum ve adam tum resimleri ayrıntıları acıklamıs ama ben bazı seyleri anlamadım. adam potansiyometre kullanmıs,benim bildigim potansıyometrede 3 ayakcık olur. adam bu pota 2 kablo cekmıs.. bu konu hakkında dusuncesi olna varmı?

konunun linkini eklemek yasaakmı bilmiyorum bu yuzden ekliyorum linki incelemek isteyen olursa.

Ayrıca bu tip bir direksiyon yapmıs yada elinde buna benzer sema olanlar varmı?

http://www.sajuonline.com/Pages/Articles/for-geeks/build-Gaming-Steering-wheel/Gaming-Steering-wheel-p1-introduction.php

extreme52

nasıl yapmıstır bılıyomsn bı tahmın yuruttumde
dıreksıyonu sola cevırdıgınde yön tuşlarından sol ruşu kısa devre yapırıyo sola donuo.
saga cevırdıgınde aynı sekılde sag tarafı kısa devre ettırıyo
gaza bastıgında yön tuslarından ılerıyı kısa devre ettırıo el yapımı o kadar olur sanrm :)

neural

Potansiyometrenin sıfır noktasını tam ortası olarak ayarlamıştır. Örnek vermek için yazıyorum, sağa çevirince potun direnci düşüyor. Sağa çevirince direnci artıyor.

Kolay gelsin .

pitonz

arkadaşlar öncelikle verdiğiniz cevaplar için cok teşekkürler..
ben öncelikle bu adamın bagladıgı potansiyometreyi merak ediyorum. pota 2 kablo baglansa hem sag hem sol tuslarını nasıl calıstırsın? eger bu olayı cozersem cok hos bı proje :) su an yazarada maıl attım onlada ırtıbat ıcerısındeyım fakat oda konuyu baska bır yerden alıntı yaptıgını ve o yazıyı ıncelemesı gerektıgını belırttı.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın