mp3 player usb disk entegre

Başlatan sari86, 05 Haziran 2009, 02:26:08

sari86

Arkadaşlar herkese selam biraz elektronik programlamadan anlayan biri olarak geçenlerde başıma gelen bir olaydan yola çıkarak aklıma bir fikir geldi biraz nette araştırdım ama tam olarak bir sonu elde edemedim bunu sizlerle paylaşarak bir çözüm elde edebileceğimi düşünüyorum olay su; 80gb samsung marka usb diskime piyasadan 5 -10 ytl gibi bir fiyatla çok ucuza alabileceğim 1gb lık mp3 playeri entegre ederek (ucuza aldığım mp3 player ın hazır bordunun ve sistemini kullanarak) 1gb mp3 playeri nasıl 80 gb lık bir mp3 player a dönüştüre bilirim? Malum dışardan ucuza alacağım kapasitesi düşük mp3 player ın mevcut devresinde herhangi bir değişikliğe gitmeden sadece pic i yeniden programlayarak 80 gb lık usb diskime entegre ederek çalıştıra bileceğimi düşünüyorum. Bu konuda sizlerin önerisi nedir? Kapasitesi yüksek olan mp3 player ların fiyatları çok pahallı. şimdiden herkese çok teşekkür ederim. Kolaylıklar SARI

kuruzo

bence boyle bişeyi yapamazsın ayrıcada olursada boyut olarakta yine aynı şekilde 2.5\'\' olacak bi hdd den biraz daha büyük...

neural

CF arabirimli bir mp3 çalar bulabilirsen böyle bir şey yapılabilir.
\"Cf to ide\" diye aratırsan bir sonuç bulabilirsin. Ayrıca Cf arabirimi IDE arabirime çok benzer.

galove

Piyasadan alacağın 1 GB lık mp3 çalarlar üzerindeki NAND Flash entegresiyle çalışacak şekilde programlanmıştır. Dolayısı ile HDD ye direk bağlayayım diye bir şey söz konusu olamaz. Araya çevirici bir şey yapman gerekir ki bence bu astarı yüzünden pahalıya gelir. Ayrıca 80 GB lık bir mp3 çalar bence zaten gereksiz bir iş. Senin 1GB lık mp3 çaların içerisindeki mikrodenetleyici öyle bir adresleme ya da kontrol yapamaz. ayrıca onların içinde PIC falan yok.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın