PIexpert programı bu resmin anlamı nedir ?

Başlatan secretagent, 18 Şubat 2011, 14:59:08

secretagent

arkadaşlar PIexpert programı ile design yapıyorum trafo sarımını gösteriyor fakat ben bu şekilden birşey anlamadım izah edebilcek arakdaş varmı nasıl sarmam gerektiğiş hakkında

Uploaded with ImageShack.us

dhan000

anladığım kadarıyla cevap vereyim...primarynin yarısını en alta iki teli paralelleyip sarıyorsunuz muhtemelen program tel çaplarını felan vermiştir...onun üstüne kullandığınız entegrenin çalışması için gereken bia gerilimini alacağınız bobin sarıyorsunuz onun üstünede 24 volt çıkış alacağınız bobini üç teli paralelleyip sarıyorsunuz  bunlarında en üstüne primarynin geriye kalan diger yarısını sarıyorsunuz
uine iki teli paralelliyorsunuz...tabi arada izolasyon için bir şeyler kullanıyorsunuz...
konuyu daha iyi bilen üstadlar daha ayrıntılı anlatabilirler...

secretagent

cevabıın için saol bende senin gibi düşünmüştüm.Birde resimde görülen sarımlarda bazen sürekli daire bazen düz tel gbi görnüyor onlarında anlamını öğrenirsem iyi olcak.Birde bu programı kullanıpda devreyi programda verdiği gibi uygulayıp sonuç alan varmı.Şimdi ben burdaki programın verdiği sonuçlara göre smps i taasarlıcam umarım sonuç alırım bir çökme vs. sorunlar yaşamam

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın