switc e dokunup bırakıldığında röle yardımı ile farklı yön verdirmek ?

Başlatan ercens, 26 Ocak 2011, 22:23:21

ercens

merhaba 1 kaç gündür uraşıyorum  yapamadım konu hakkında pek fazla bilgim yok ;
tek bir motora ,  switc e dokunup bırakıldığında  röle yardımı ile farklı yön verdirmek istiyorum ,
yardımcı olursanız sevinirim

parametre

sorunuz net değil bu calısmanızı step motora kaydırsanız isleminiz gerceklesir sorununuzu daha acık bir şekilde anlatmayı deneyiniz

ercens

1 motora 2 farklı switch ile yön vermek istiyordum

yanlız basılı kalmıyacak dokununca yön değiştirmeliydi , bu yüzden 2 röle kullandım  ,bağlantısını pek bilgim olmadığından yapamamıştım .
biraz araştırdım ve yapdım , teknik bilgim olmadığından iyi çizememiş olabilirim ama belki yararı olur diye resmi koymak istedim

Uploaded with ImageShack.us

Adnancoskun

4017 ile bir up counter yapın tek numaralı çıkışları kendi aralarına, çift numaralı çıkışları kendi aralarında birleştirin, clock girişine bir buton bağlayın ve buton ile clock girişine + verin , her bir dokunuşta çıkış değişecektir.
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

subram

Alıntı yapılan: ercens - 29 Ocak 2011, 00:22:531 motora 2 farklı switch ile yön vermek istiyordum

yanlız basılı kalmıyacak dokununca yön değiştirmeliydi , bu yüzden 2 röle kullandım  ,bağlantısını pek bilgim olmadığından yapamamıştım .
biraz araştırdım ve yapdım , teknik bilgim olmadığından iyi çizememiş olabilirim ama belki yararı olur diye resmi koymak istedim

Uploaded with ImageShack.us

arkadaş devreyi yapmış. başkalarına fayadalı olur diye resim eklemiş benim anladığım.

gurbetcii

yapılan en ufakbir bilgi yardımı bile bazıları için büyük yadım olabilir unutmayın bilgi paylaştıkça değerlenir  :)  :)  :)  :)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın